15. ročník

Osmifinálové utkání přinesli jen málo překvapení. O jedno z nich se rozhodně nepostarali fotbalisté Cerveneho Kone, kteří až příliš snadno porazili Spartu 3:0. Byla to sice nuda, jenže Kun skvěle proměňoval své šance. V zápase Příbrami proti Sigmě nebyl favorit žádný a proto experty překvapil jednoznačný průběh utkání. Na branku Dolana z 3. minuty utkání totiž navázali Nguyen a Szomolányi a tak Sigma zvítězila 3:0. Největší šanci Příbrami zazdil Astapenko. Třetí utkání mezi Newcastlem a Amigos přineslo dovolím si tvrdit největší překvapení celého ročníku. Rozjeté obhájce titulu Amigos čekali v této sezóně pobledlé a skomírající Straky z Newcastlu. To že Amigos zápas podcenili, nic nemění na dobrém startu Newcastlu, který dal díky Frãsineanu první branku již v první minutě. V 22. minutě poté přidal druhou branku hlavou hvězdný Kutasko a vypadalo to na šok. Amigos sice snížili, jenže pak největší hvězda minulého ročníku útočník Kočka srazil v pokutovém území hráče soupeře a Kutasko přidal třetí branku. Amigos zase snížily, jenže branka z penalty se ukázala jako vítězná. Universal to měl s Titanem nesmírně jednoduché. Skóre 3:0 totiž vůbec neodpovídá průběhu utkání. Hráči Titanu hráli jako po flámu a to přitom měli první šanci utkání. Universal vedl 3:0 již po prvním poločase a to ještě nedal čtyři tutovky! Vitonice nenastoupili proti Sonovákům, to byla černá kaňka osmifinále. Jedno z nejnapínavějších osmifinále nabídlo duel mezi Lobodicemi a Stanley. Stanley sice po brance Sobrinha vedli 1:0, jenže poté Uhrina Świerczyński otočili skóre ve prospěch Lobodic. Velkou kvalitu měl i předposlední duel této fáze soutěže. Stepanov vedl proti Internationalu 2:0, když se prosadili Schmidt a Zöld, jenže vedení neudržel a prohrál 2:3. Ještě v základní hrací době srovnali Krýza a Rosa. V prodloužení rozhodl Buček. hejbaci poté možná trochu překvapivě porazili 2:0 Bohemku, jenže ta k utkání nepřistoupila na 100%. Autory branek byli Trãistaru a Puz.

Úvodní čtvrtfinále a hned šok. Jak jinak nazvat výhru hejbáků nad Cerveny Konem? Lépe do utkání vstoupili hráči Kone, jenže Strzemkowski ve velké šanci nastřelil jen brankáře. To hejbaci šli v 22. minutě do vedení, když se po kolmici do volného prostoru prosadil Soret 0:1. Kun čtyřikrát vystřídal a přineslo mu to úspěch. V 39. minutě po centrovaném míči hlavou srovnal Strzemkowski 1:1,. Jenže hejbaci dali dvě minuty před koncem první půle díky Hornychovi branku na 1:2 a tak o poločase vedli. Ve druhé půli selhal ve velké šanci Kun, to na druhé straně si poradil lépe Tassy a zajistil hejbákům výhru 3:1.
Sigma proti Internationalu prospala úvod a byla za to potrestána úvodní brankou. V 7. minutě se hlavou prosadil Kovařík 0:1. Druhý problém Sigmy se jmenoval neproměňování šancí. Dolana i Červinku vychytal bravurní Runštuk. Sigma se dále snažila, jenže v 30. minutě našel ojedinělý centr spoluhráče hlavu Farného a ten poslal International do vedení 0:2. Sigma sice dokázala díky Hálkovi snížit, ale srovnat se jí již nepodařilo.
Newcastle – Lobodice to byla velká nuda. Trochu oživení přinesla až 17. minuty kdy se pro standartní situaci hlavou prosadil Lobodický Uhrin 0:1. O poločase asi bylo v kabině Newcastlu peklo, protože na stadion po půli přilétli trochu jiné Straky. Nejprve v 48. minutě srovnal po přetaženém centru z rohového kopu hlavou skóre Kutasko, aby o minutu později provedl nádherným volejem obrat Frãsineanu. Lobodice měli velkou šanci srovnat, jenže Świerczyński branku jen těsně minul.
Universal hrál proti Sonovákům a dal tomuto defenzivnímu týmu dvě branky. Universal vedl díky Bartczakovi 1:0, jenže Sonováci srovnali, když se z penalty prosadil brankář Sacramento. Universal měl vůbec smůlu, či nešikovnost? V 70. minutě tečoval obránce centr přímo na Huraje, který poslal Sonováky do vedení. To by nebylo spravedlivé, což se nelíbilo ani Kalininovi, který dokázal srovnat. V prodloužení se Universal snažil jenže proti obraně a totálnímu pressingu soupeře si nedokázal připravit ani náznak šance. Na penalty si Sonováci vždycky věří, jejich manažer umí do hráčů napumpovat pozitivní energii a opět se to potvrdilo. Sonováci prošli do semifinále. Přesto měl největší šanci prodloužení Sonovácký Basir.

Úvodní semifinále nabídlo duel mezi hejbáky a Sonováky. Jak na totální obranu naznačili hejbaci již po čtyřech minutách kdy se prosadil hlavou Váradi. Kdo čekal že to Sonováci otevřou ten se mýlil. hráli si dál svoje a čekali na své šance. jednu z nich zazdil ještě v prvním poločase Fałda. V 71. minutě zahrávali Sonováci rohový kop, na něj si naskočil Heiskanen a srovnal na 1:1. Skončilo to opět penaltami a opět šli dále Sonováci.
Jestli úvodní semifinále bylo kapku nudné tak to druhé bylo ještě víc. Taktika vyhrála a místo fotbalu se hrála strategická bitva. První střelu na branku jsme tu viděli v 48. minutě a měli jí stejně jakou druhou střelu v 83. minutě hráči Internationalu. Ani jedna střela moc nebezpečná nebyla. Newcastle jako by na hřišti vlastně ani nebyl, nebo čekal na šanci… V 90. minutě pomalou rozehrávkou dokonale uspal obranu, pak stačila jedna rychlá přihrávka, uvolnění přes obránce a střela do černého, která z Ladislava Rohana udělala celebritu večera. Newcastle zdolal International 1:0

V zápase o 3. místo proti sobě nastoupili hejbaci a International. hejbaci vůbec nenapodobili své předchozí výborné zápasy, jako kdyby jim scházela motivace. International šel do vedení v 27. minutě, kdy se hlavou prosadil Krýza. Největší šanci hejbáků měl v 40. minutě Hornych, ale nastřelil jen brankáře. Ve druhé půli se hejbaci snažili vyrovnat, jenže šance měli hráči Internationalu. První z nich ještě nedal Miśkiewicz, ale druhou v 87. minutě potvrdil druhou brankou Lupač a zajistil tak Internationalu pódiové umístění.

Finále Sonováci – Newcastle bylo ještě před začátkem podrobeno velké kritice. Pisateli finálového preview se trochu nezdála defenzivní hra Sonováků i štěstí při penaltách. Finále se však hrálo důstojné a pojem nudy neznalo. Po úvodních náznacích příležitostí přišla první branka v 42. minutě kdy se po centru hlavou prosadil Nienajadło 1:0. Newcastle se snažil a zkraje druhé půle si dokázal vytvořit mírný tlak. Velkou šanci zazdil v 51. minutě Couto, který vystřelil těsně nad. Sonováci Straky umlčeli v 64. minutě kdy se dalekonosnou střelou prosadil Macík 2:0. Přesto přišlo drama, jenže snížení Připraveného již nic nezměnilo.

Vítězem 15. ročníku se stali Ptaci Sonováci. Vyhráli zaslouženě, měli nejlepší tým ikdyž jejich totální obrana není nic pro diváky dokázali hlavně ve finále že branky umí nejen neinkasovat, ale i rozdávat. Druhé místo je myslím velký úspěch pro končící starou partu Newcastlu. Třetí místo obsadil International.