17. ročník

Osmifinále byla na překvapení poměrně bohatá. První z nich jsme málem viděli již v zápase International – Sigma. Sigma totiž v zápase dvakrát vedla, když se dvakrát prosadil Dolan. I International však měl svého dvoubrankového hrdinu. Skóre otočil dvěma brankami Krýza a čtvrtou trefu přidal Rybicki.
Ve druhém osmifinále Universal porazil Lidojedi 2:1, když hosté zdramatizovali utkání brankou v závěru.
Jednoznačné bylo osmifinále mezi Příbramí a Tovačovem. V prvním poločase vstřelil úvodní branku Astapenko, v závěru utkání pak vítězství potvrdili Bowens a Hernández.
Úvodní překvapení přišlo ve čtvrtém osmifinále. Lobodice totiž padli s Burinovem 0:1, když se prosadil Haman.
Titan překvapivě vysoko vybouchl s Bohemkou, vzhledem ke složení základní sestavy se však nebylo čemu divit. V prvním poločase se prosadili Hanych a Vaňátko. Ve druhém poločase dokázal snížit Szymczak, ale poté se dvakrát prosadil Ecsegi a tak Bohemka zvítězila 4:1.
Nejvíce brankově bohatý byl duel Stochova proti Martinicím. Duel se otáčel na každou stranu. Martinice vedli 0:1, Stochov 2:1. V 49. minutě vstřelil branku na 3:2 Pejčoch a zdálo se že by to mohli Stochovští hráči udržet, jenže skóre srovnal Kesanopoulos. V prodlooužení rozhodl o postupu Stochova Kilpiäinen.
To Oldris se Shaperem nudili a rozsoudili je až penalty. Šťastnější byl Shaper.
Duel mezi Děčínem a Štěpánovem došel rovněž do penalt. Štěpánov dvakrát vedl, když se prosadil Volejník, ale Děčín dokázal vždy srovnat. V 89. minutě si vynutil prodloužení Stratílek. Štěpánov však má v Klepišovi svého penaltového mága a tento hráč opět rozhodl o postupu Štěpánova.

Čtvrtfinále a zase ten Klepiš. V úvodním se utkal International proti Štěpánovu. V zápase se prosadili Dobrowolski a Štěpánovský Kováčik, Rozhodovat tak museli pokutové kopy, které k údivu všech diváku vyhráli borci Štěpánova…
FC Shaper ukázal proti Universalu velkou sílu v defenzivě, tenhle tým který nakonec dokráčel až k triumfu rozhodně nebyl ofenzivní mašinou a bavičem diváků, v defenzivní části však rozhodně převýšil své konkurenty a své šance na druhé straně proměnil. Do dalšího kola ho poslala branka Kohla.
Příbram opět narazila již v osmifinále a asi to nikoho ani nepřekvapilo. V čem tohle prokletí je, to v Příbrami neví. Rozhodně ale zaspali úvod utkání ve kterém se prosadil Stochovský Pažák. Za Příbram srovnal Astapenko, jenže poté se dvakrát prosadil Formánek.
V závěrečném čtvrtfinále sestřelila Bohemka Burinovo v prvním poločase. V něm vstřelila tři branky a tak jí snížení Burinova ve druhém poločase nemohlo vadit.

Bohemka ukázala sílu první půle i v semifinále proti Štěpánovu. V prvním poločase se prosadil Offinga a Vaňátko a tak to bylo 2:0. Po poločase snížil Bilić, ale na obrat to již nebylo.
Shaper znovu ubránil nulu vzadu a vepředu velebil Kohla, který vítěznou brankou sestřelil Shaper.

V zápase o třetí místo Štěpánov opět prospal první půli a ve druhé jen snížil. Stochov se radoval po výhře 2:1.

Finále mezi Bohemkou a Shaperem bylo dramatické. Shaper poslal do vedení nejlepší hráč vyřazovací fáze Kohl, za Bohemku srovnal Tarpodei. Rozhodovat museli pokutové kopy a na ty zvítězil Shaper.

Shaper se tak po letech, kdy hlavně díky smolným losům základních skupin nepostupoval ze skupiny svého Martinického poháru. Své zápasy rozhodoval hlavně pevnou obranou a skvělým Kohlem. Také dvakrát postoupil na penalty, takže je tu vidět velký přínos zkušeného brankáře Bedrného. Trochu mě to připomíná triumf Řeků na ME v Portugalsku, jenže rozdíl je v tom že Shaper zoufale nebránil, jen čekal na své šance a ty díky skvělému Kohlovi proměnil. Velkým úspěchem je druhé místo pro Bohemku, i třetí pro Stochov.

AC Stochov – FC Chelsea Martinice 4:3 po prodl. (2:2) [Football Arena]

Branky: 21 Dróżdż 33 Formánek 49 Pejčoch 112 Kilpiäinen – 9 Wach 43 Tůma 76 Kesanopoulos
Diváci: 12 597

FC Orel Oldris – FC Shaper 0:1 po p. k. [Football Arena]