19. ročník

V osmifinálových zápasech nebyla o překvapení nouze a pokud už favorit postoupil tak s problémy. Rozdílem více než jedné branky zvítězil pouze Newcastle.
V úvodním osmifinále mezi favorizovaným Červeným Koněm a Shunny Teamem šel favorit do vedení v 26. minutě, kdy se prosadil Kun. Druhou branku mohl přidat Jedlička, ale brankář ho vychytal. Naopak Shunny ze své první šance vyrovnalo. Přízemní střelou z 13 metrů skóroval Azizmohammadi 1:1. O vítězství a postupu Koně rozhodla druhá branka Kuna z 71. minuty.
Ve druhém osmifinále mezi Prostějovem a Příbramí jsme favorita neměli. Prostějov vedl, když se v 7. minutě obloučkem prosadil Daggson. Příbram odpověděla brankou po dlouhém autovém vhazování, jejím autorem byl Astapenko 1:1. V 69. minutě Příbram vedla, když se mezi obránci dostal ke střele Anshus a bylo to 1:2. Vyrovnat mohl Prostějovský Daggson, ale tyč byla proti.
Viking byl proti Hlbokému, které nehrálo v optimálním složení velkým favoritem, ale na hřišti to absolutně nepotvrdil. Největší šanci první půle tak mělo překvapivě Hlboké, ale Quintas hlavičkoval mimo. V 60. minutě se po rozehraném volném kopu dostal k přesné hlavičce Johannson a favorit vedl 1:0. Druhou branku mohl přidat Sønstebø, ale míč minul a protože střela Ingessona zatřásla jen břevnem tak se favorit strachoval až do konce.
Pojďme na překvapení osmifinále a že jich bylo dost! Sigma proti Jilemnici rychle vedla, když se ve 4. minutě ranou do šibenice prosadil Adámik. Jenže vedení ji vydrželo jen dvě minuty, než srovnal Cotrim 1:1. Sigma šla podruhé do vedení v 42. minutě, kdy se dorážkou do prázdné branky prosadil Nesvadba. Jenže vedení opět neudržela a po dvou minutách bylo po ráně Gyulaye vyrovnáno 2:2. Jilemnice mohla zvítězit již v závěru utkání, jenže QiCe napálil míč do břevna a Gyulay vychytal brankář. Prodloužení nerozhodlo, po penaltách se radovala Jilemnice.
Druhé překvapení potkalo Štěpánov, který byl proti Lobodicím jasným favoritem. Jenže Lobodice již v 7. minutě vedli, když se prosadil Gondík 0:1. Za Štěpánov mohl srovnat Bilić, ale nedal. To na druhé straně bylo veseleji. Rána Salamakise z 10 metrů po břevno znamenala vedení outsidera 0:2. Štěpánov ve druhé půli mocně finišoval. Puchalski trefil tyč, ale Kováčikovi se ranou ho pravého horního růžku podařilo snížit 1:2. V 71. minutě se Štěpánov dočkal vyrovnání, prosadil se Volejník 2:2. Jenže to vypadalo že to Štěpánov uspokojilo. Velkou šanci nedal Lobodický Uhrin, gólman jeho střelu vyrazil na břevno. v 78. minutě si ale dal repete svého prvního gólu Salamakis a bylo to 2:3. Vyrovnat mohl Hulpio, ale sám před brankářem neuspěl.
Bohemka přivítala Martinice a bylo složité říct, který z týmů si více nepřál právě tohoto soupeře. Opatrný úvod skončil v 18. minutě, kdy si Martinická obrana nepohlídala Tarpodei a ten hlavou poslal Bohemku do vedení 1:0. Bohemka byla v prvním poločase lepší. V 31. minutě šel sám Guilbault a povedeným obloučkem zvýšil na 2:0. Stejný hráč mohl přidat třetí branku a uzavřít hattrick, ale jeho střelu vychyl gólman s pomocí tyče. Ve druhém poločase se probudila i spící Šípková Růženka Martinice. V 46. minutě snížil hlavou Tůma 2:1. O dvě minuty později mohlo být vymalováno, ale Guilbault trefil podruhé za večer tyč. O to větší šok to byl, když se v 53. minutě po nenápadném centru hlavou prosadil Elgohary a bylo to 2:2. Bohemka byla lepší, ale v 67. minutě přišel zlomový moment zápasu. Mezi obránci Bohemians se dostal ke střele Tůma a nečekaným obloučkem překlopil misku vah na Martinickou stranu 2:3. Vyrovnat mohl smolař utkání Guilbault, ale hlavičkoval jen těsně vedle.
Favorizovaný Newcastle odehrál vyrovnané utkání s Koralovkou, ale lépe proměňoval své šance. V 18. minutě ještě minula branku rána Honey, ale 31. minutě již otevřel skóre po centru z rohového kopu Möttö 0:1 Stejný hráč poté přidal v 71. minutě opět hlavou gólovou pojistku 0:2.
Mýto zle potrápilo International, který byl favoritem. V prvním poločase viděli diváci jeden gól, když se v 9. minutě hlavou prosadil Świerczyński 0:1. Šancí bylo málo, ale jak nějaká byla tak to skončilo brankou. Mýto se dočkalo v 73. minutě kdy se mezi bránícími hráči prosadil Donderer a obloučkem přehodil vyběhnutého brankáře 1:1. Závěrečná šestiminutovka přinesla nebývalé drama. Nejdříve se po nenápadném centru hlavou prosadil Dobrowolski 1:2. O minutu později bylo po přímém kopu vyrovnáno, trefil se Räim 2:2. International zlobil obranu Mýta přesnými centry, jeden takový našel v 90. minutě hlavu Świerczyńskiho a ten rozhodl 2:3.

Čtvrtfinále mezi Newcastlem a Příbramí bylo ozdobou turnaje. Příbram na Straky doslova vletěla. V 7. minutě se ranou do šibenice prosadil Astapenko a bylo to 0:1. V 16. minutě se po rychlé akci přesnou hlavičkou prosadil Kiviluoma 0:2. S některými soupeři bylo to slušně zamávalo, ale ne s Newcastlem. Ve 20. minutě nejdříve snížil nikým nehlídaný Kuronen na 1:2. Ve 27. minutě již bylo po přesné střele Lane vyrovnáno 2:2. Příbram mohla jít do vedení již v 1. poločase, ale Yi Zai hlavičkoval jen do břevna. V 54. minutě již Příbram vedla, ranou z úhlu se prosadil Hyyppä 2:3, ale trvalo to jen minutu kdy se na hranici offsidu prosadil Motto. V prodloužení rozhodl o postupu Příbrami Hyyppä.
O výsledku duelu Martinice – International rozhodlo prvních 65 minut hry. Favorit šel do vedení v 9. minutě, kdy si obrana nepohlídala Kohandsala 0:1. Šance byli na obou stranách, ale spíše náznaky. Když už v 51. minutě přišla velká šance Internationalu tak to bylo díky Šujićovi 0:2. International chvíli poté zahrával pokutový kop a vedl 0:3. Zdálo se být hotovo, ale Martinice mají svého Tůma. Ten sice dvěma góly utkání zdramatizoval, ale na postupujícím nic nezměnil.
Ve 3. čtvrtfinále trápily Lobodice dalšího favorita. Přitom Červený Kůň začal dobře. V 9. minutě se prudkou ranou prosadil Strzemkowski 0:1. V 17. minutě mohl přidat druhou branku Kubát, ale zastavilo ho břevno. Stejný hráč se dočkal 31. minutě opravy a zvádl to dokonale 0:2. Jenže poté převzali aktivitu Lobodice. Ještě do konce první půle snížil Losczin na 1:2. Vyrovnat mohl v 62. minutě Uhrin, ale jeho střelu brankář vyrazil. V 75. minutě chybovala obrana Koně, k míči se dostal Salamakis a přesnou střelou vyrovnal 2:2. Vyrovnaný stav vydržel jen dvě minuty. V 77. minutě rozhodl o postupu Koně po dlouhém autovém vhazování Jedlička 2:3.
Poslední čtvrtfinále přineslo nejméně vzruchu. Jilemnice hrála proti Vikingu, ale na svého soupeře neměla. První branku vstřelil v 10. minutě Sønstebø 0:1. Ve 32. minutě přidal po standardní situaci druhou branku hlavou Laudrup 0:2. Stejný hráč mohl v 47. minutě rozhodnout, ale těsně minul. V 65. minutě se tento aktivní útočník již mohl radovat, jeho hlavička ukončila skóre utkání na cifře 0:3.

Semifinále International – Viking Děčín jako by nepatřilo do tohoto ofenzivního tunaje. Tolik branek padalo i tento text je již dost dlouhý, ale tento zápas byl vyjímka potvrzující pravidlo. První šanci měl Viking Lotvonen, ale nadvakrát nedal. O výsledku zápasu rozhodla přesná hlavička Sønstebø z 40. minuty. Vyrovnat mohl Kohandsal, ale z deseti metrů pálil jen do brankové konstrukce.

Příbram v semifinále narazila na Červeného Koně, který již jednou v základní skupině vysoko porazilo, ale tady to bylo k její smůle naopak. V 7. minutě měl Kůň tlak, míč se odrazil k Jedličkovi a ten nezaváhal 0:1. Příbram srovnala v 19. minutě, kdy se z dorážky prosadil Dróżdż 1:1. O dvě minuty později již opět vládl Kůň, po samostatném úniku skóroval Odobescu. V 53 minutě se po přizvednutém míči dostal k zakončení Strzemkowski a bylo to 1:3. Snížit mohl Astapenko, ale nedal. Naopak další šance a další branka Koně. V 69. minutě se ranou do horního růžku branky prosadil Kun 1:4.

Zápas o bronz mezí Příbramí a Internationalem rozhodla první půle. International vedl od 10. minuty, kdy se prosadil Albuţ, ale rozhodčí přehlédl jeho faul takže branka platit neměla 0:1. Srovnat mohl Cominges, ale těsně minul. O minutu později platilo nedáš dostaneš. Přesný centr našel hlavu Kohandsala a ten poslal International do vedení 0:2. Příbram zažila Déjà vu. Již v semifinále s Koněm dostala ze všeho gól a tady to pokračovalo. Ve 22. minutě přidal třetí gól Pecka 0:3. Příbram chtěla aspoň snížit, ale Cominges opět nevyladil mířidla a Yi Zai ztroskotal na brankáři.

Finále mezi Červeným Koněm a Vikingem Děčín nabídlo úžasné rozuzlení turnaje. První šanci měl Děčínský Laudrup, ale jeho střelu brankář vyrazil. Červený Kůň šel z první své šance do vedení, když se křižnou střelou prosadil Kubát 1:0. V 44. minutě se mezi třemi obránci Koně protáhl Bøhler a vyrovnal 1:1. V 82. minutě Viking otočil skóre, když se z 10 metrů prosadil Laudrup 1:2. O dvě minuty později zahrával Kůň rohový kop. Na centr si naběhl Jedlička a ranou z první poslal zápas do prodloužení 2:2. Rozhodla situace z 93. minuty. K dorážce střely se dostal Sigurgeirsson, neukvapil se a potivě popřemýšlel co s míčem aby pak přesnou ranou rozjel Vikingské veselí.

Historicky první triumf pro Viking Děčín. 2. místo a fantastický návrat Červeného Koně. International již byl v minulosti druhý a třetí. Za 9 účastí tak má 3 x umístění na stupních vítězů.