21. ročník

Osmifinálové zápasy nám přinesli pouze jedno překvapení, ale to si dáme až na závěr. V úvodním osmifinále narazil favorizovaný Děčín na Hlboké. Hlboké ukázalo favoritovi své zuby již v 1. minutě, ale Mänty velkou šanci nedal. Favorita poslal do vedení Höylä, na druhé straně vyrovnával Antar. O výsledku zápasu rozhodla dorážka Děčínského Thorhammara z 62. minuty.
Zápas Bohemky a Štěpánova patřil k největším šlágrům bez favorita a tak se dala očekávat vyrovnaná bitva. Bohemka hrála skvělý zápas, ale šance měl i Štěpánov. První z nich nedal v 1. minutě Bjelić a tak se taktovky chopila Bohemka. Švejk pálil jen do tyče, ale Tarpodei skóroval a Bohemka vedla 1:0 Štěpánov přežil velkou šanci Hanycha a poté vyrovnal díky Bilićovi. Hanych byl smolařem utkání, protože nedal ani svou druhou tutovku. O výhře Bohemky rozhodla přesná hlavička Guilbaulta ze 71. minuty.
Třetí osmifinále a favorizovaný Titan2010 proti International Devils. Nejdříve oba týmy spálili velké šance a tak se skóre měnilo až ve 35. minutě, kdy se hlavou prosadil hráč Devils Dobrowolski 0:1. Uhlárik mohl vyrovnat, ale do kabin šli spokojenější hráči Internationalu. Titan se trápil 70 minut, ale poté vyrovnal Famarzi 1:1. O šest minut později přidal druhou branku Internationalu Świerczyński a favorit podruhé prohrával 1:2. V 89. minutě poslal zápas do prodloužení hlavou Uhlárik a když ani to nerozhodlo tak došlo na penalty. Po nich se radovali hráči Titanu.
Burinovo to vysvětlilo Lidojedům již v prvním poločase. Nejdříve se hlavou prosadil Mazzoco a poté i Mášik. Za Lidojedy snížil v 49. minutě Świerczyński 2:1. Třetí branku mohl přidat již Barański, ale prosadil se až Mazzoco, který dal svou druhou branku v utkání 3:1. Pak již jen Burinovo pálilo další šance.
Favorizovaná Příbram se protrápila prvním poločasem proti Spartě. Šanci měla jen Sparta, ale Amaral nedal. Favorit si po hodině hry vypracoval tlak z něhož pramenila branka Hyyppä 1:0. Za Spartu minul Dallai a tak se radoval favorit, když pojistku přidal druhou brankou Kiviluoma 2:0.
Defenzivní Pačo zase chtělo soupeře konkrétně Lobodice unudit k smrti, ale po první brance muselo ukázat že umí hrát i dopředu, což umí. V 16. minutě se hlavou prosadil Świerczyński a outsider překvapivě vedl 0:1. V prvním poločase srovnal po závaru v pokutovém území Dózsa 1:0. O vy´hře a postupu Pača pak rozhodla dorážka Dąbeka ze 75. minuty.
Moravia nastoupila proti Prostějovu a poněkud ho vyučila z produktivity. První šanci měl Prostějovský Dagsson, ale hlavičkoval těsně vedle. O minutu později naplnil známé pořekadlo nedáš-dostaneš Kubišta a hlavou poslal Morávii do vedení 1:0. Dagsson trefil z kraje druhé půle břevno. Dąbrowski přidal hlavou druhou branku 2:0. Dagsson byl smolařem utkání, protože nedal ani třetí tutovku.
Slibované překvapení, ale je to překvapení? Možná ani ne… Universal nastoupil proti Šonovákům. První šanci měli Ptáci Gergelyho střela na branku ani neprošla. Proti střelám Kalinina a Rasiaka se na druhé straně blýskl Gravato. Ve druhém poločase měli dvě velké šance Šonováci. Macíkovu střelu Ječmen vyrazil, ale na střelu Basira z 67. minuty byl již krátký 0:1.

Čtvrtfinále začal duel mezi Vikingem a Bohemkou. Klokani nebyli favority, nehráli špatně, ale dostali debakl. Již v 7. minutě otevřel skóre přesnou hlavičkou Laudrup 1:0. Bohemku vrátil do hry vyrovnávací brankou Hanych, ale poté Klokany nalomil gól do šatny od Laudrupa 2:1. Druhá půle byla pro fandy Klokanů jako zlá můra. začala to nenápadná rána Bøhlera, která si našla cestu až do sítě 3:1. Skóre pak uzavřeli hattrickem Laudrup a přesnou hlavičkou Sønstebø 5:1.
Favorizovaný Titan se znovu trápil, tentokrát proti Burinovu. První poločas zvládl na výbornou. Uhlárik trefil pouze spojnici tyče a břevna, ale Faramarzi a Kubala dali favoritovi dvoubrankový náskok 2:0. Za hosty snížil v 61. minutě hlavou Zivcák a protože odmítl zvýšit náskok Šadlák tak to byli pro favorita nervy až do konce.
Pačo překvapivě vypustilo zápas proti Příbrami, když hráli jen mladíci. Příbram soupeře ztrestala čtyřmi brankami a rozhodla již v prvním poločase. Hyyppä, Dróżdż a Astapenko tedy osmiminutovka od 15-23 minuty a Příbram vedla 3:0. Navíc přidal po inidividuální akci třetí branku Kiviluoma 4:0. Ve druhém poločase nedali své šance Sławiński a Zai.
Moravia vypadla proti Ptákům Šonovákům to byl šok čtvrtfinále. Favorit vedl, když se po hezké akci prosadil s přispěním teče bránícího hráče Łukaszewicz 1:0. Za dvě minuty později srovnal Koza 1:1. Šonováci měli dvě velké šance rozhodnout již v prodloužení, ale nakonec se radovali až po penaltách.

První semifinále a duel favoritů Děčín-Titan. Favoritem byl asi Titan, ale Děčín hrál na hranici svých možností. První branku dal hlavou Sønstebø, druhou Ladrup 2:0. Ten mohl dát na postup Vikingu razítko,ale minul. Titan probrala branka Korcoka. V 54. minutě přidal z dorážky třetí branku Děčína Höylä 3:1. Viking se poté zatáhl. Korvok ještě neuspěl, ale Wörlein udělal ze zápasu drama 3:2. V závěru se však žádný tlak nekonal.

Druhé semifinále nabídlo duel Příbram-Šonováci. Příbram poslal do vedení v 8.minutě Astapenko, jehož střele nechtěně pomohla do sítě teč obránce 1:0. Na druhé straně pálil do tyče Basir, ale zadařilo se až Kozovi ve 29. minutě 1:1. V 55. minutě poslal Příbram do vedení ranou pod břevno Anshus 2:1. Tavassoli svou šanci nedal a tak se z postupu do finále radovala Příbram.

Zápas zklamaných týmů o 3. místo to byl duel Titanu proti Šonovákům. Titan vedl od 7. minuty kdy se trefil Wörlein 1:0. Druhou branku přidal střelou pod břevno Faramarzi 2:0. Titan byl daleko lepší, ale další šanci nedal. Naopak po chybě brankáře Szeremety snížil v závěru na 2:1 Mladenov.

Ve finále tak nastoupil Viking Děčín proti Příbrami. Utkání dostalo rychlý spád, čemuž pomohla rychlá branka z hlavy Thorhammara 1:0. Astapenko se poprvé zastřeloval, ale v 9. minutě vyrovnal na 1:1. Šanci otočit utkání měl ve druhém poločase Wyniger, ale těsně minul. V 67. minutě přistál přesný centr na hlavě Laudrupa a Viking podruhé vedl 2:1. To vydrželo 6 minut než srovnal Hyyppä 2:2. V 90. minutě rozhodl o vítězi Děčínský Sigurgeirsson, který se po dlouhém autovém vhazování dostal ke střele a rozjásal všechny Vikingy 3:2

Druhé vítězství v dějinách Martinického poháru oslavili hráči Vikingu Děčín. 2. místo je nejlepší výsledek pro Příbram. 3. místo brali hráči Titanu a to pro ně asi bylo malé zklamání.