23. ročník

23. ročník přinesl hodně branek a tedy i hodně dramatických okamžiků a zvratů.

V prvním osmifinále přivítal Prostějov East India Company. První velkou šanci měl Prostějov, ale Masiulis hlavičkoval jen do břevna. Ve 44 minutě šla East India do překvapivého vedení, když se hlavou prosadil Lencastre 0:1. V 65. minutě bylo vyrovnáno. Tvrdou křižnou střelou se prosadil Listkiewicz 1:1. Zápas došel až do penalt ve kterých měli více štěstí hráči Prostějova.
Ve druhém osmifinále mezi Internationalem a Ipswichem diváci dlouho spali. Byla to nuda a to hlavně v prvním poločase ve kterém se nic nestalo. V 60. minutě trefil bez přípravy prudký centr Kassimis a International vedl 1:0. Pojistku přidal v 86. minutě hlavou Bažant 2:0.
Ve třetím osmifinále nastoupil Viking Děčín proti Martinické Chelsea a naprosto ji vyučil v produktivitě. První branku vstřelil v 17. minutě hlavou Děčínský Sønstebø 1:0. Martinice mohli srovnat, jenže Havlena hlavičkoval o osm minut později jen do břevna. Ve 36. minutě přidal druhou branku Děčína hlavou Thorhammar a když stejný hráč ve 40. minutě dorazil odražený míč do branky potřetí tak bylo prakticky hotovo 3:0. Martinice vrátila do zápasu rána pod břevno v podání Ference 3:1. O minutu později však zlomil jejich odpor čtvrtou brankou Óskarsson.
Ve čtvrtém osmifinále tvrdě narazilo překvapení tohoto ročníku a potvrzení trendu růstu výkonnosti a to Kopřivnice. Mladý tým se utkal proti Příbrami. Příbram vedla od 10. minuty kdy se prosadil ReLai 0:1. Ve 13. minutě hlavou vyrovnal Evaristo 1:1. Ve 31. minutě měl vyloženou šanci Příbramský Hernández, ale brankář ho vychytal. Ve 40. minutě měla Kopřivnici další smůlu. Rána Anshuse byla opět tečovaná a tak Příbram vedla 1:2. V 52. minutě přidal třetí branku hlavou Hernández 1:3. V 79. minutě pak obrana Kopřivnice chybovala čehož využil čtvrtou brankou Dróżdż 1:4
Páté osmifinále a další náraz Bohemky, týmu který tak rád vládne všelijakým základním skupinám, jenže pak ve vyřazovací fázi tvrdě narazí. Tentokrát byla nad její síly Sigma. Tu poslal do vedení ve 12. minutě Nesvadba, jehož střelu ještě nešťastně tečoval jeden z obránců Klokanů 0:1. Bohemka se zvedla a o čtyři minuty později vyrovnal na 1:1 Teo. Rozhodl konec prvního poločasu. Martinicky v obrovské šanci ze tří metrů netrefil prázdnou branku, naopak z rychlého brejku skóroval Kivinurm 1:2
V šestém osmifinále nastoupili silní Lidojedi proti obhájci trofeje Champions Moravii a čekal se velký zápas, což se i splnilo. Ve 25. minutě šli Lidojedi do vedení, tvrdou ranou se prosadil Cercasin 1:0. Moravia odpověděla šancí van Tamelena proti jehož střele skvěle zasáhl brankář Chmiel. Co se mu nepovedlo nyní to se van Tamelenovi povedlo o dvě minuty později kdy hlavou srovnal na 1:1. Ve 41. minutě se ale tři hráči Moravie koukali na to jak z pětadvaceti metrů napřáhl Wieczorek a bylo to 2:1. V 56. minutě dal navíc po odraženém míči zblízka třetí branku Bogman 3:1. Moravie již dokázala jen snížit. V 79. minutě snížil hlavou Martínek 3:2. V 88. minutě měl na hlavě vyrovnání Sedlák, ale Chmiel svůj tým opět podržel.
V sedmém osmifinále Liptovský Mikuláš rozstřílel Hlboké. Hlboké přesto vedlo, když se v 13. minutě prosadil Sassenroth 0:1. Mikuláš nic moc nehrál, ale přesto po dlouhém centru hlavou vyrovnal Amiri 1:1. Po přestávce Mikuláš na svého soupeře vtrhl jako uragán. V 48. minutě se po pěkné kombinaci prosadil Palacký 2:1. O minutu později přidal třetí branku po individuální akci Szeremeta 3:1. Čtvrtý hřebíček do rakve Hlbokého pak zatloukl Amiri 4:1.
Poslední osmfiinále nabídlo drama mezi Červeným Koněm a Burinovem. Zápas kde chcete aby postoupili oba týmy, ale ono to nejde. V 7. minutě šel Kůň do vedení když se prosadil Pergner 1:0. V 10. minutě nedal brankář Koně Eberle penaltu. Burinovo neexistovalo, ale ve druhé půli a následném prodloužení zázračně obživlo. Začalo to v 54. minutě kdy získal míč Kapřík, kličkou obešel obránce a přesnou střelou vyrovnal 1:1. To vydrželo jen do 61. minuty kdy vrátil Koňi vedení Odobescu 2:1. Jenže v 87. minutě obral obránce o míč Repaský a přesnou ranou poslal zápas do prodloužení 2:2. V něm se děli věci! V 99. minutě se po závaru prosadil Barański 2:3. Jenže ve 101. minutě srovnal Karchin. Velkou šanci měl opět Barański, ale Eberle se tentokrát vyznamenal. Ve 110. minutě utkání rozhodl o výhře a postupu Burinova přesnou hlavičkou Mazzocco

Další velkou bitvu nabídlo úvodní čtvrtfinále mezi Prostějovem a Internationalem. Lépe ho začal International který vedl od 9. minuty kdy se hlavou prosadil Dobrowolski 0:1. Tento hráč kraloval. Ve 26. minutě další hlavičkou neuspěl, ale pak zase zářil. Prostějov však ve 28. minutě skóre dvěma rychlými brankami otočil. Nedorozumění obránců využil Merola 1:1. Stejný hráč pak o minutu později po závaru uklidil míč k tyči 2:1. Ve 32. minutě opět úřadoval ve vzduchu Dobrowolski 2:2. Závěr poločasu Prostějov nezvládl a prohrál si tam zápas. Nejdříve se mezi dvěma obránci prosadil Finlay a poté ve 44. minutě uzavřel hattrick Dobrowolski 2:4. Ve druhém poločase dělal Prostějov vlny a sympaticky to nevzdal. Olborta vychytal brankář Valík. Nakonec v 87. minutě snížil Stejskal, ale to bylo málo 3:4.
Druhé čtvrtfinále nabídlo duel gigantů a to Vikingu Děčín a Příbrami. Děčín vedl od 11. minuty kdy se prosadil Sigurgeirsson 1:0. Ve 30. minutě srovnal hlavou Kiviluoma. O své výhře a postupu však Děčín rozhodl již v prvním poločase. Nejdříve se ve 31. minutě hlavou prosadil Sønstebø a poté ve 42. minutě z dorážky Sigurgeirsson. Byla to jeho druhá branka v utkání. Ve druhém poločase jsme již žádnou větší šanci ani branku neviděli.
Třetí čtvrtfinále nabídlo duel Sigmy a Lidojedů. Kdo zaspal, nebo se zdržel v práci ten přišel o vše zajímavé. Sigma vedla od 9. minuty kdy se obloučkem ze strany prosadil Kivinurm 1:0. Ve 12.minutě využil podklouznutí bránícího hráče Amir a vyrovnal 1:1. V 15. minutě pak zápas otočil přízemní střelou Wieczorek 1:2. Vyrovnat mohl Jánský, jenže sám před brankářem podklouzl a z akce nic nebylo.
V posledním čtvrtfinále Mikuláš narazil na Burinovo a to doslova. Mikuláš byl aktivnější, ale Burinovo dávalo ze všeho branku. Tu první dal ve 13. minutě hlavou Zivcák 0:1. V 75. minutě pak prošel obranou soupeře kapřík a přidal druhý gól 0:2.

V úvodním semifinále nastoupil International proti Děčínu a byla to reklama na fotbal. Děčín vedl od 12. minuty kdy se prosadil Laudrup 0:1. International srovnal krok o minutu později kdy se prosadil Świerczyński 1:1. Ve 33. minutě vyzkoušel tvrdou střelu ze 30 metrů Thorhammar a nychytal spícího brankáře Lönnblada na švestkách 1:2. V 63. minutě napálil odražený míč do branky Sigurgeirsson 1:3. O minutu později však bylo opět zaděláno na drama. Rasmussen fauloval v pokutovém území a Dobrowolski z penalty snížil 2:3. Čtvrtou branku přidal v 69. minutě ranou pod břevno Sønstebø 2:4. Za International již dokázal snížit jen kanonyŕ Dobrowolski 3:4.
Druhé semifinále nabídlo duel mezi Lidojedy a Burinovem. Burinovo hrálo opět v hodně útočném rozestavení, ale stejně jako ve čtvrtfinále rozhodně aktivnější nebylo. A přitom to pro ně začalo skvěle. V 7. minutě se hlavou prosadil Mášik a bylo to 0:1. V 16. minutě srovnal po pěkné kombinační akci Amir 1:1. To bylo na dlouho vše. Rozhodla až poslední desetiminutovka. Nejdříve to byl opět Amir kdo se zbavil obránce a tvrdou střelou poslal Lidojedy do vedení 2:1. Postup do finále pak uzavřel třetí brankou Murillo 3:1.

Úpadek formy Burinova byl znát i v zápase o 3. místo proti Internationalu. V 10. minutě poslal International do vedení pěkným obloučkem Kassimis 1:0. Ve 12. minutě plesalo srdce každého fanouška fotbalu. Padesátimetrový pas si zpracoval Świerczyński a střelou bez přípravy přidal druhou branku 2:0. Třetí branku přidal v 17. minutě Krýza a Burinovo bylo zralé na ručník 3:0. Dlouho se poté hrál vyrovnaný duel, jenže po 70 minutách hry se opět skóre rozrostlo. V 72. minutě dostal míč do uličky Tiemessen a přesnou střelou zvýšil na 4:0. Burinovo pak zazmatkovalo v obraně čehož využil pátou brankou Vápeník 5:0. Burinovo zaznamenalo aspoň čestný úspěch, když se v 88. minutě hlavou prosadil Zivcák.

Finále a duel mezi Vikingem Děčín a Lidojedy. Favoritem byl Děčín, ikdyž o síle Lidojedů nikdo moc nepochyboval. Utkání začalo rychle. V 1. minutě měl velkou šanci Amir, jenže před brankářem Vikingů podklouzl a brankář míč chytil. V 5. minutě naopak proměnil první šanci Vikingu ve vedoucí branku Laudrup 1:0. Velkou šanci vyrovnat měl Kerekeš,a ale jeho hlavičku vytlačil z prázdné branky jeden z obránců. Lidojedi si zasloužili vyrovnat a to se jim povedlo v 78. minutě. Vyběhnuvšího brankáře překonal nádherným obloučkem Wellem 1:1. V 82. minutě pak dostal přesnou přihrávku Wieczorek, kličkou se zbavil dotírajících obránců a přesnou střelou rozhodl o výhře Lidojedů 1:2

První zisk trofeje pro Lidojedy. Druhé druhé místo ve čtvrtém finálovém boji pro Viking Děčín. 3. místo je pro International třetím takovým umístěním v historii Martinického poháru.

Červený Kůň – TJ Burinovo 89 3:4 po prodl (1:0) [Football Arena]
Branky: 7 Pergner 61 Odobescu 101 Karchin – 54 Kapřík 87 Repaský 99 Barański 110 Mazzocco

International AC – FC Viking Děčín 3:4 (1:2) [Football Arena]
Branky: 13 Świerczyński 65 a 81 Dobrowolski – 12 Laudrup 33 Thorhammar 63 Sigurgeirsson 65 Sønstebø

International Devils – FC Burinovo 89 5:1 (3:0) [Football Arena]
Branky: 10 Kassimis 12 Swierczyński 17 Krýza 72 Thiemessen 74 Vápeník – 88 Zivcák
Žlutá karta: Tiemessen – Wąsowicz
Diváci: 10 440