24. ročník

Osmifinále nedopadli vždy podle výsledků základních skupin, ale vlastně žádné překvapení nepřinesli.
V prvních z nich nastoupil Newcastle proti Děčínu. Víme že má Newcastle skvělý tým, ale asi se nečekalo že to bude zrovna tento tým co bude pro Děčín asi největší překážkou v cestě za titulem. Straky vedli již po 5. minutách, kdy se prosadil Blake 1:0. Top vydrželo 15 minut než hlavou srovnal Thorhammar 1:1. Ve 29 minutě spálil velkou šanci Strak Červenka a to ho mohlo mrzet. Na konci první půle totiž poslal Děčín do vedení Óskarsson 1:2. Newcastle vyrovnal z kraje druhého poločasu, hlavou se prosadil Kloboučník. Zápas poté došel do penalt, kde měli více štěstí hráči Děčína.
Kopřivnice proti Paču splnila roli favorita. V prvním poločase se dvakrát prosadil Pomeje. V 39. minutě snížil na 2:1 ranou z 25 metrů Tuček, ale třetí branku přidal ve druhém poločase prudkou hlavičkou Tomašec 3:1.
International Devils si s chutí zastřílel proti Sigmě Olomouc B. Přesto to byla Sigma kdo měl první šanci, jenže Formánek minul. V 8. minutě otevřel skóre přesnou hlavičkou Świerczyński 1:0. Olomouc vyrovnala v 19. minutě kdy se po pěkné kombinační akci prosadil Zatloukal 1:1. International poté na Sigmu vlétl a dal jí do konce první půle tři branky. Prosadili se Polomský, Valtr a Michalczak. V 51. minutě hlavou snížil Nesvadba, ale na konečných 5:2 upravil skóre v 73. minutě Karachysaridis.
V utkání Stochova a Prostějova jsme na první branku čekali do 22. minuty, kdy se hlavou prosadil El-Baker 1:0. Ve 40. minutě napřáhl ke střele z 30 metrů Merola a jeho dělovka zaskočila brankáře 1:1. Ve druhém poločase se dostal Prostějov díky Hadzisehićovi do vedení. Stochov pálil šance. El-Baker minul, Soschinka nastřelil tyč. Přesto se Stochov dočkal. Po krásné České uličce se prosadil Jaranić. V prodloužení mohl Protěstějov dvakrát rozhodnout, najednou to byl on kdo byl lepší. Horáček ve velké šanci přestřelil a Merola srovnal poměr nastřelených tyčí. V penaltách měli více štěstí hráči Prostějova.
Od zápasu Červeného Koně s Burinovem jsme čekali asi více branek než dvě. Oba týmy měli v zápase dvě tutové šance, ale Burinovo je neproměnilo. Nejdříve zatřásla břevnem střela Wąsowicze. Ve 27. minutě se prosadil Marques 0:1. O tři minuty později předvedla hrubici obrana Burinova a Zaborowski ji nekompromisně potrestal 0:2. Zmar Burinova dokonal v závěru Mazzocco.
Bohemka si hladce poradila s Ptáky Šonováky. Do vedení šla již v 6. minutě, kdy se přesnou hlavičkou prosadil Teo 1:0. Šonováci skórovali také hlavou, ve 28. minutě vyrovnal Douda 1:1. Bohemka měla Thea, který ve 32. minutě opět hlavou dal druhou branku 2:1. Na konci první půle mohl přidat třetí branku Thomert, ale proti byla tyč. Skóre uzavřel po individuální akci McCarren 3:1.
Mikuláš možná překvapivě hladce podlehl Příbrami. Ta šla do vedení již v 7. minutě, kdy se z dorážky prosadil Anshus 0:1. Ve druhém poločase kraloval Hernández, který se v rozmezí čtyř minut prosadil hlavou i nohou 0:3. Čestný úspěch Mikuláše zaznamenal hlavou Amiri 1:3.
V posledním osmifinále se utkali Lobodice a Universal. Universal na svého soupeře doslova vletěl jako uragán a v 5. minutě vedl po dvou gólech Mignoleta 2:0. Snížit mohl Kody, ale tyč byla proti. Ve 31. minutě přidal třetí branku tvrdou křížnou střelou Lebeda 0:3. Snížit dokázal Uhrin, ale poslední slovo měl ranou do šibenice Hejazi.

Čtvrtfinále nabídla vyrovnané duely. V prvním z nich se utkal Červený Kůň proti Děčínu. Očekávala se ofenzivní lavina a té jsme se také dočkali. Děčín vstoupil do utkání lépe. V 38. minutě se hlavou prosadil Sigurgeirsson 0:1. Z kraje druhého poločasu navíc přidal v rozmezí deseti minut dvě branky Laudrup a zdálo se být hotovo 0:3. Jenže stačili 4 minuty hlavička Cucerova a dorážka Odobesca a bylo tu drama 2:3 a více než 20 minut do konce. Zápas ale již žádnou další šanci nenabídl.
Bohemka byla Kopřivnici slabším sokem než se čekalo. V 7. minutě se přesnou hlavičkou prosadil Evaristo 0:1. Ve 39. minutě Kopřivnice opět čarovala ze vzduchu, hlavou se prosadil Păduraru 0:2. Bohemka se mohla vrátit do zápasu včas, ale McCarren zbkle minul a Lolaei nastřelil jen nohy vyběhnutého brankáře. Pak přišlo jedno nedorozumnění v obraně a Ingason přidal třetí branku 0:3. Čestný úspěch Klokanů zařídil v 85. minutě Hanych 1:3.
Ve třetím čtvrtfinále se utkala Příbram s Internationalem. První poločas zvládla Příbram. Ve 29. minutě se hlavou prosadil Hernández 1:0. Do druhého poločasu vlétl jiný International. Dobrowolski minul jen o pár centimetrů. V 52. minutě ale vyrovnal ranou z úhlu Michalczak 1:1. V 63. minutě Příbram opět vedla a opět to byl hlavou Hernández 2:1. V 68. minutě vyrovnal po závaru Finlay a v 89. minutě rozhodl o postupu Internationalu přesnou dorážkou Krýza.
Universal proti Prostějovu to byl zápas bez favorita. Dürenmatt i Horáček na druhé straně ztroskotali na brankáři soupeře. Ve 42. minutě se již Prostějov radoval když se po závaru prosadil Bůžek 0:1. V 55. minutě měl velkou šanci Kalinin, ale brankář Dydovicz byl opět proti. To Olbort v 68. minutě zatřásl svou dělovkou břevnem. Jaká to byla chyba zjistil o minutu později, kdy z následného protiútoku srovnal Kalinin 1:1. Náladu si spravil vítěznou brankou v 86. minutě, kdy se prosadil pohotovým volejem.

Semifinále nabídli drama i překvapení. To se nekonalo v zápase Prostějova proti Děčínu. V prvním poločase se hrál vyrovnaný duel, ale Děčín od 12. minuty vedl, když se prosadil Thorhammar 0:1. Ve druhém poločase Pelikán vydatně přidal a rázem Prostějov nevěděl kde mu hlava stojí. V 56. minutě přidal druhou branku hlavou Rasmussen 0:2. V 63. minutě navíc uklidil vyražený míč do branky Thorhammar 0:3. Za Prostějov aspoň snížil Vincze 1:3.
International byl proti Kopřivnici favoritem a proto jeho zaváhání překvapilo. Přitom to byl v prvním poločase International kdo vládl. První branku dal ve 35. minutě Świerczyński a druhou mohl přidat Finlay, ale van der Struik svůj tým podržel. Kopřivnice se dočkala v 49. minutě kdy se po pěkné individuální akci prosadil Tomašec 1:1. To vydrželo čtyři minuty než se trefil Krýza 2:1. V 69.minutě ale opět vyrovnal hlavou hrdina zápasu Tomašec. V 88. minutě zkolaboval brankář Internationalu Lönnblad, který míč vyplácl jako školák jen k Tatarkovi, který stejně trestuhodně zaváhal a napálil břevno prázdné branky! V prodloužení rozhodl o postupu Kopřivnice ranou ze 14 metrů Velinský. Ve 118 minutě mohl srovnat Dobrowolski, ale míč ztupila tyč.

V zápase o 3. místo se utkal Prostějov proti Internationalu. V 16. minutě mohl Prostějov vést, ale Daggson trefil spojnici tyče a břevna. To Dobrowolski ve vyložené šanci ani netrefil míč. Nudný zápas rozhodl v 80. minutě po individuální akci Krivosheya 0:1

Finále nabídlo duel Děčína proti Kopřivnici a mělo jasného favorita. Jenže Kopřivnice odehrála více než solidní zápas a dokonce dvakrát vedla. Ve 30. minutě si nejvýše vyskočil Pomeje a hlavou poslal outsidera do vedení 0:1. To vydrželo pět minut než prošel obranou Óskarsson a bylo vyrovnáno 1:1. Kopřivnice ráda zlobí ze vzduchu. V 43. minutě jí dal poločasové vedení přesnou hlavičkou Tomašec 1:2. Jenže i Pelikán umí hlavou. V 63. minutě to dokázal Thorhammar 2:2. zápas rozhodla hruba brankáře van der Struika. Jeho špatný odkop si našel Höylä a lobem skóroval 3:2. Velkou šanci vyrovnat měl Velinský, ale z 8 metrů minul.

Děčín tak již potřetí získal Martinický pohár a dorovnal v počtu triumfů Štěpánov. Druhé místo je největším úspěchem pro Kopřivnici. Pro International Devils je to již čtvrté třetí místo.

Osmifinále

Newcastle United FC – FK Pelikan Decin 2:3 po p. k. (1:2)

Diváci: 12 076

International Devils – SK Sigma Olomouc B 5:2 (4:1)
Branky: 8 Świerczyński 20 Polomský 37 Valtr 40 Michalczak 73 Karachysaridis – 19 Zatloukal 51 Nesvadba
Žlutá karta: – Maška
Diváci: 11 782

FC Banik Stochov – FC Prostejov United 2:3 po p. k. (1:1)
Branky: 22 Al-Baker 75 Jaranić – 40 Merola 50 Hadzisehić
Žlutá karta: – Soschinka, Mineiro
Diváci: 11 802

TJ Burinovo – Cerveny kun 0:2 (0:2)
Branky: – 27 Marques 30 Zaborowski