27. ročník

Osmifinálové zápasy žádné velké senzace neprovázeli, ale některé zápasy byli dost prestižní a možná se týmy měli potkat až později. To platí pro první osmifinále mezi Spartakem Hlboké a Ptáky Šonováky. Jedinou šanci v prvním poločase měli Ptáci a díky hlavičce Kramára ji proměnili 0:1. Ve druhém poločase využil zaváhání obrany Ptáků Werner a vyrovnal. V penaltovém rozstřelu měli více štěstí hráči Ptáků 1:2.
Prostějov otáčel zápas proti Paču. Pačo vedlo od 41. minuty po přesné hlavičce Kopečného 0:1, ale duel otočil po brejku Vincze a nakonec přidal druhou branku Matolcsy. Je smutné že vítězná branka tohoto osmifinále padla z offsidu 2:1.
Martinice potrápili favorita z Červeného Koně. Z kraje druhého poločasu je poslal do vedení Poštulka, jenže ani ne po 10 minutách vyrovnal po přizvednutém míči ze třech kroků hlavou Malec. Duel otočil po chybě jednoho z obránců Zaborowski a Štika pak svou střelou jen těsně minul tyč. Martinice vrátil do zápasu vyrovnávací brankou Včela, ale hrdinou zápasu byl nakonec Pergner, který vstřelil v 75. minutě vítěznou branku 3:2.
Kopřivnice nadělila Newcastlu 4 kousky. Úřadoval útočník Maxim Pomeje, který vstřelil dvě branky. Skóre zápasu otevřel již v 10. minutě Ingason a zápas uzavřel pohotovou ranou z více než 20 metrů Velínský. Od 50 minuty se zápas za stavu 4:0 jen dohrával.
Oslabený Pelikán Děčín neměl proti We are Devils vůbec šanci. Úvodní branku vstřelil v 40. minutě hlavou Sagert a o dvě minuty později navýšil vedení tečovanou střelou Michalczak. Ve druhém poločase přidal třetí branku Zaborowski 3:0.
Universal prohrál možná překvapivě vysoko s Yorkshirem. Hvězdou zápasu byl Lalik, který dal dvě branky. Krásný moment pak přinesla třetí branka a nádherný oblouček Brožíka 0:3.
Burinovo vypráskalo Jilemnici a nadělilo jí potupného búra. Dvakrát se prosadil Barański a již po prvním poločase svítil na výsledkové tabuli výsledek 3:0. Burinovo bylo jasně lepším týmem 5:1.
Mikuláš vedl nad Příbramí již 4:0, ale zápas si zkomplikoval a Příbram se dokázala dvěma brankami vrátit do hry. Dvakrát se prosadil Koubský. Příbram dala své dvě branky ve třech minutách hracího času 4:2.

Ve čtvrtfinále mě možná trochu překvapil postup Liptovského Mikuláše a taky to že končili 2:1 či 1:2.
Hodně krutě dopadlo osmifinále pro Prostějov. V duelu proti Ptákům Šonovákům vedli Prostějovští od 84. minuty po brance Ichisady 0:1, ale v 89. minutě vyrovnal hlavou Douda a v prodloužení rozhodl o postupu Šonováků opět hlavou Kramár.
Červený Kůň vedl proti Kopřivnici po nepovedeném centru Zaborowskiho, který šel do branky a zaskočil brankáře 1:0, ale dlouho si vedení neužil. O minutu později srovnal ranou z 20 metrů Tatarka. Ve 28. minutě pak zápas rozhodl druhou brankou Tomašec.
We are Devils nastoupili proti Yorkshiru. Ve 24. minutě se tvrdou střelou k tyči prosadil Lalik a Yorkshire vedl 0:1. Za Devils mohl vyrovnat Dobrowolski, ale jeho střela o kousíček tyč minula. Na druhé straně naopak využil zaváhání obrany v druhou branku Pich. Devils již dokázali jen díky hlavičce Dobrowolskiho snížit.
Poslední čtvrtfinále a duel Burinovo – L. Mikuláš. Burinovo vedlo od 13. minuty kdy se z dorážky prosadil Mazzocco. Vedení vydrželo Burinovu 3 minuty, než hlavou srovnal Koubský. O výsledku zápasu rozhodla krásná branka Szeremety z 46. minuty. Burinovští fotbalisté se snažili vyrovnat, ale Mazzocco a Zivcák své tutovky neproměnili.

V prvním semifinále se utkali Ptáci Šonováci a Kopřivnice. Po prvním poločase vedla Kopřivnice, protože se přesnou hlavičkou prosadil Pomeje. Šonováci sice dokázali vyrovnat, ale branka Meerta byla dost sprostá. Hráč Ptáků totiž balón vykopl z ruky brankáře. Nakonec se ale radoval lepší tým. Druhou branku Kopřivnice dal po nedorozumění obránců Tomašec a třetí pohotovým volejem Velínský 3:1.
Druhé semifinále bylo papírově hodně vyrovnané. Nastoupili v něm Yorkshire a Liptovský Mikuláš. Mikuláš šel do vedení ve 23. minutě, kdy se hlavou prosadil Pramuk. Skóre již o minutu později vyrovnal Gaudreault. Ve 37. minutě dal z dorážky druhou branku Joven a třetí branku přidal Koubský 1:3.

V duelu zklamaných týmů ze semifinále mezi Yorkshirem a Šonováky se strhla přestřelka. Smutným hrdinou zápasu byl Gładych, který vstřelil dvě branky, ale ani to Yorkshiru bronzové medaile nezajistilo. Šonováci neudrželi dvoubrankové vedení 1:3 a zápas došel za výsledku 3:3 až do penaltového rozstřelu. Po něm se radovali Šonováci.

Finále bylo moc hezké. Nabídlo duel Kopřivnice s Mikulášem a hned 5 branek. Mikuláš šel do vedení ve 20. minutě, prosadil se Koubský. Vedení vydrželo jen tři minuty než vyrovnal Păduraru a o dalších pět minut později duel otočil hlavou Tomašec. V 59 minutě se mezi třemi Kopřivnickými obránci prosadil ke střele Szeremeta a vyrovnal. To ještě netušil že bude nakonec smutnou postavou finále. V 76. minutě jeho rána skončila na břevně, naopak o dvě minuty později se prosadil Tatarka a rozhodl o titulu pro Kopřivnici 3:2.

Ve 27. ročníku tak triumfovala Kopřivnice. 2. místo je velkým úspěchem pro Liptovský Mikuláš. Třetí skončili Ptáci Šonováci.