28. ročník

Osmifinálové zápasy opravdu nenudili. Viděli jsme neskutečné věci a to třeba obrat z 0:3 či 4 branky v prodloužení.
V prvním osmifinále se představila Příbram proti Burinovu a rozhodně se nečekalo že to bude tak jednoznačný zápas. Hodně za to mohla červená karta pro Martinéze, který ji mohl vidět již po prvním zákroku a ne po dvou žlutých. Ještě do červené karty byl stav 0:2 a nakonec to skončilo búrem. Dvěma brankami zazářili Çevik a Mazzocco 0:5.
Mikuláš se proti Internacionalu dlouho trápil, ale nakonec vyhrál přesvědčivě. První branka přišla až po hodině hry kdy využil zaváhání obrany Koubský. V poslední desetiminutovce potvrdil výhru favorita dalšími dvěma brankami Amiri 3:0.
Kopřivnice se utkala proti Kvasinám. V úvodní čtvrthodině se prosadili Velínský a Tomašec, do konce prvního poločasu pak Ingason. Kvasiny dokázali vstřelit čestný úspěch až za rozhodnutého stavu 4:1..
Yorkshire naprosto podcenil duel proti Spartě a mohlo se mu to stát osudným. Sparta na favorita vletěla a již v 1. minutě po brance Režného svoji převahu proměnila. Yorkshire se probral a spálil dvě tutovky, naopak na druhé straně přidal druhou branku Semino. Stejný hráč pak ve 36. minutě zasadil favoritovi třetí úder. V boxerském ringu by omámený Yorkshire jistě počítal rozhodčí na zemi, ale favorit se neskutečně zvedl. Do poločasu dvěma brankami zadělal na drama Pich. Kdo čekal že Yorkshire svého soupeře po tomto probuzení zašlape do země, tak se ve druhé půli mýlil. Yorkshire se nepoučil a mohl inkasovat již při šanci Hapala, kdy zvonila tyč. O minutu později se již ale prosadil Lüskow. Snížit mohl Pich, ale také trefil jen brankovou konstrukci. Oliva snížil a Duben mohl vyrovnat, ale nepovedlo se. Yorkshire mohl dorazit Faia, ale tyč byla opět proti. V 87. minutě poslal zápas do prodloužení Brožík. Po penaltách se radoval Yorkshire a dokonal tak asi největší obrat v dějinách vyřazovacích bojů Martinického poháru 5:4
Universal otočil duel proti We are Devils. Devils vedli po proměněné penaltě Kazíka 0:1, ale hlavní hvězdou zápasu byl Šaroch, který dvěma brankami otočil stav zápasu. Nejdříve se prosadil střelou k levé tyči, poté překvapivým lobem. Pojistku mohl přidat ještě v závěrečné desetiminutovce pak přidali další dvě branky Boldor a Stejskal 3:1.
Šonováci se utkali proti Lobodicím a postarali se o další rekord v historii FA. A přitom to tak dlouho nevypadalo. Favorit vedl po přesných hlavičkách Bogmana a Kramára 2:0 a nic nenasvědčovalo tomu že se tady bude měnit historie. Jenže poté se Lobodice zvedli a zadělali na drama. Nejdříve se prosadil Píka a poté vyrovnal fantom Martinického poháru již 39 letý Uhrin. V první části prodloužení došlo na avizovaný rekord. 4 branky v jedné části prodloužení to tady ještě nikdy nebylo, hlavní hvězdou byl dvoubrankový Kramár. Lobodice se neskutečně složili a nakonec dostali debakl 6:2.
Spartaku Hlboké velice vzdorovalo příjemné překvapení poháru a to Kotouč Štramberk, který si užíval svůj první zápas v dějinách klubu ve vyřazovací fázi. Nejdříve napálil míč do tyče Smith a stejný hráč již ve 32. minutě poslal favorita do vedení. I Štramberk potřeboval na vstřelení branky dvě tutovky tu druhou proměnil ve vyrovnání Vilím. Hlboké na soupeře vletělo a mělo hned dvě tutovky. Tu druhou proměnil Selves. Pak se ale dostal do hry Štramberk a manažer Sysel nevěřil co jeho hráči dokáží nedat. Kelly ani netrefil míč, Vilím sám před brankářem přestřelil. Elaziz konečně trefil branku, ale Gómolka byl skvělým zákrokem proti. V závěru měli hráči Hlbokého kopat penaltu, ale sudí faul přehlédl 2:1.
Prostějov se utkal proti Antarctisu. Ač se to tak možná nezdá tak se podle síly týmu hrál vyrovnaný zápas a mírným favoritem byl Antactis. Ti také šli po přesné hlavičce do vedení. Prostějov otočil skóre ve druhém poločase. Nejdříve se nikým nebráněn prosadil Pisarčík a poté se v závěrečné desetiminutovce prosadili Boldor a Stejskal 3:1

Čtvrtfinále přineslo jednu přestřelku, ale pojďme postupně. Burinovo nastoupilo proti Mikuláši s odhodláním vrátit svému Slovenskému krajanovi vyřazení z čtvrtfinále minulého ročníku, jenže to bylo naopak a Burinovo opět na Mikuláši vypadlo. Dlouho se hrál vyrovnaný zápas bez výraznějších šancí na obou stranách. Až v 67. minutě padla první branka z kopačky Szeremety. Druhou branku přidal hlavou Koubský 0:2.
Kopřivnice proti Yorkshiru to bylo hvězdné čtvrtfinále. Yorkshire poctivě dotahoval a favorita hodně potrápil, ale nakonec nevyřadil. Zápas začal v 7. minutě parádní ranou do šibenice Pomeje. O tři minuty později srovnal podobnou střelou Mičulka. Kopřivnice vedla po dalších 15 minutách kdy se hlavou prosadil Tatarka. Vedení vydrželo dalších 15 minut kdy rovněž hlavou srovnal Komínek. Z kraje druhého poločasu poslal Kopřivnici do vedení Oltavaro a jako by tím předal aktivitu hráčům Yorkshiru. Velké šance nedali Mičulka a Cecík, který trefil tyč. V 90. minutě ale proměnil střílený centr krásným volejem ve vyrovnanání Lesiak. V prodloužení se hlavou prosadil Evaristo a na to již Yorkshire nenašel odpověď. 4:3
Universal si poradil s Prostějovem. Jediná branka zápasu přišla v 17. minutě když se po přizvednutém míči ze třech kroků prosadil Vejdělek. Pak jsme viděli spíše jen náznaky šancí. Universal tak zvítězil 1:0.
Šonováci hráli proti Hlbokému. Hlboké vedlo od 18. minuty kdy se prosadil Quintas. Vyrovnat mohl Vdovîi, ale v obrovské šanci pálil jen do břevna. Na druhé straně přidal do konce prvního poločasu druhou branku Mureşan. Šonováci již dokázali jen snížit, když se hlavou prosadil Lepeška.

V úvodním semifinále nastoupil Mikuláš proti Kopřivnici a šlo tak o reprízu finále předchozího ročníku. I nyní to byl hodně dobrý fotbal a navíc skončil stejným výsledkem. Kopřivnický favorit šel rychle do vedení, když se ve 4. minutě prosadil Velínský. Jenže poté přebral Liptovský Mikuláš otěže hry a byl jasně lepší. Hlavičku Amiriho ještě fantasticky vytáhl brankář van der Struik. Ve 25. minutě již vyrovnal Koubský a o tři minuty později se po nedůrazném odkopu jednoho z obránců prosadil Amiri. Ve 31. minutě však již bylo zase srovnáno po přesné hlavičce Evarista. V 64. minutě měl velkou šanci Evaristo, ale nedal. O dvě minuty později již ale rozhodl třetí brankou a svou druhou v utkání Velínský 2:3.
Druhé semifinále mezi Universalem a Spartakem Hlboké skoro nestojí o řeč. Jedinou tutovku za 120 minut neproměnil obránce Universalu Mertlík. Po penaltách se radovalo Hlboké.

V zápase o 3. místo porazil překvapivě Universal Liptovský Mikuláš a získal své první pódiové umístění v dějinách Martinického poháru. V prvním poločase jsme sice viděli tvořit hlavně Mikuláš, ale Universal z jediné své akce díky hlavičce Vejdělka skóroval. I nadále hrál převážně Mikuláš, ale Universal svého soupeře vyučoval produktivitě. Šaroch vstřelil od 50 minuty v pěti minutách dvě branky a tak tři akce Universalu vedli ke třem brankám. Za Mikuláš snížil v 85. minutě Amiri 1:3.

Finále nabídlo duel mezi Kopřivnicí a Spartakem Hlboké. Kopřivnice mohla obhájit titul, finále bylo pro Hlboké největším úspěchem ve své historii v Martinickém poháru. V prvním poločase měl největší šanci změnit skóre Kopřivnický Tomašec, ale branku těsně minul. Skóre se tak měnilo až ve druhém poločase. V 51. minutě se přesnou hlavičkou prosadil Ingason a obhájce vedl 1:0. Již to vypadalo že Kopřivnice takto pro sebe nezvyklým výsledkem vyhraje, když dostali hráči Hlbokého v 89. minutě šanci zahrávat přímý kop. Zahráli ho nakrátko, ke střele se dostal Selves a ranou do horního rohu branky rozproudil nadšení v žilách Slovenských fanoušků 1:1. Jenže nakonec se radovala Kopřivnice. V 95. minutě rozhodl přesnou hlavičkou Tomašec 2:1.

Poprvé od 4. ročníku a časů týmu FK Krutibrky a manažera Jeczneho se stalo aby jeden z týmů Martinického poháru dokázal titul obhájit. Povedlo se to Kopřivnici a manažeru SLaDeemu. 2. místo je největším úspěchem pro Spratak Hlboké stejně jako 3. místo pro Universal.

Osmifinále

FC Barclays Příbram -TJ Burinovo 0:5 (0:3)
Branky: – 5 a 82 Mazzocco 27 a 41 Çevik 51 ter Leede
Žlutá karta: –
Červená karta: Martínez –
Diváci: 11 679

FC L.Mikuláš – FAC International 3:0 (0:0)
Branky: 61 Koubský 85 a 86 Amiri –
Žlutá karta: Kelemen –
Červená karta: –
Diváci: 14 114

1.FC Kopřivnice – Kvasiny United 4:1 (3:0)
Branky: 3 Velínský 15 Tomašec 43 Ingason 82 Evaristo – 83 Morgan
Žlutá karta: Tomašec –
Diváci: 16 512

Yorkshire – AC Sparta 1893 5:4 (2:3) po p. k.

Diváci: 14 800

FC Prostějov United – FC Antarctis 3:1 (1:1)
Branky: 47 Pisarčík 81 Buldor 84 Stejskal – 19 Opočenský
Žlutá karta: Dydovicz – Khameneii
Diváci: 13 197

FC Ptáci Šonováci – FC Lobodice 6:2 po prod.
Branky: 7 a 93 Bogman 52, 99 a 105 Kramár 95 Lepeška – 64 Píka 75 Uhrin
Žlutá karta: Baran, Kloz – Uhrin, Čihák
Diváci: 11 010

TJ Spartak Hlboké – TJ Kotouč Štramberk 2:1 (1:1)

Diváci: 13 669

1.FC Kopřivnice – Yorkshire 4:3 po prodl.
Branky: 7 Pomeje 24 Tatarka 47 Oltavaro 111 Evaristo – 10 Mičulka 39 Komínek 90 Lesiak
Žlutá karta: Mellberg, Mičulka, Păduraru – Tatarka
Diváci: 14 652

Universal AC – FC Prostějov United 1:0 (1:0)
Branky: 17 Vejdělek –
Diváci: 10 763

FC Ptáci Šonováci – TJ Spartak Hlboké 1:2 (0:2)
Branky: 77 Lepeška – 18 Quintas 43 Mureşan
Žlutá karta: Śrutwa –