32. ročník

V prvním osmifinále se utkal Stochov s Děčínem. Baník byl proti Děčínu favoritem, ale utkání se mohlo vyvíjet naprosto jinak, kdyby Peron ve 12 minutě neztratil nervy a nezahodil penaltu. Byla to již druhá penalta v zápase. Tu první kopal ve 4 minutě Stochov a zkušený Dang Mo skóroval. Další šanci měl De Geyter, ale z 8 metrů branku minul. Smolař utkání. Způsobil penaltu a nedal tuto šanci. Stochov se dlouho probouzel a ještě déle mu trvalo než se dostal do první větší šance, ale stálo to za to! V 67 minutě se uvolnil přes obránce Morgan a svou střelou podruhé změnil skóre 2:0. V 84 minutě přidal třetí branku Soschinka 3:0.
Kvasiny byli jako vítěz skupiny proti Jerevanu favoritem, ale zklamali. Zápas pro ně přitom začal dobře. V 11 minutě se na centr spoluhráče nejvýše vyšrouboval do vzduchu Ondrušík a bylo to 1:0. O 6 minut později z podobného centru na druhé straně srovnal Oszlánczi 1:1. Ve 37 minutě dokonali hráči Jerevanu obrat. Obranou soupeře prošel Kemenes a prostřelil brankáře Espírito Santa 1:2. Příbuzenský vztah ke trenérovi Wolves se nám nepodařilo ověřit! Ve 42 minutě mohl srovnat Ali, ale jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil Jerevanský brankář Francl. O výsledku zápasu rozhodovali pouze akce ze vzduchu a nejinak tomu bylo v 53. minutě. Další přesný centr zužitkoval ve třetí branku utkání Oszlánczi 1:3. Kvasiny se snažili snížit, ale proti střele Ondrušíka zasáhl skvělý Francl. Proti Uríčkovi pak na druhé straně nadvakrát zasáhl Santo.
We Are Devils proti Příbrami to měl být papírově vyrovnaný duel a taky to tak bylo. První šanci měla Příbram. Střelu Zakeriho ze 7 minuty zastavila až tyč. V 16 minutě vedli Devils. Odražený míč napálil do sítě Douda a bylo to 1:0. manažer We Are Devils Dejvis poté 3x vystřídal a svůj tým posílil. To se mu vyplatilo v 45 minutě, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil Herleifsson 2:0. V 85 minutě mohlo být hotovo, ale Afzaliho střelu dokázal vykopnout brankář Rodriguez. A tak bylo v závěru drama. V 89 minutě snížil na konečných 2:1 Dajti.
Pačo nastoupilo proti Manchesteru. Manchesteru patřil nástup do utkání. V 10 minutě střílel nebezpečně Hrubeš, ale Maciąg jeho střelu vyrazil. V 15 minutě již Manchester vedl. Po prudkém centru hlavičkoval přesně Medera 0:1. Ve 20 minutě nebezpečně vypálil Velazquez, který svou střelu dokázal dorazit napodruhé do branky 1:1. V 66 minutě fauloval v pokutovém území Ostravský Koucký, jenže Medera penaltu a vedení Manchesteru zahodil. V 80 minutě mohlo naopak rozhodnout Pačo, ale Ahmadi sám před brankářem Koivusiltou nadvakrát neuspěl. Prodloužení bylo hodně opatrné a po penaltách se radovali z postupu hráči Pača 1:2.
Jediný výprask v osmifinále nadělilo Hlboké Smíchovské Bohémě. Manažer Bohémy Berkič hodně šetřil své lepší hráče a bylo to od úvodních minut vidět. Ve 13 minutě se po závaru v pokutovém území prosadil Jurdana a bylo to 1:0 V 17 minutě se po brejku povedeným obloučkem prosadil Tiempo 2:0. Nutno dodat že ani toto nejsou hráči stabilní nejsilnější jedenáctky. Hlboké Bohému i nadále svíralo a v závěru prvního poločasu ji zasadilo dvojité ko. Ve 43 minutě utekl obraně Smith a přesnou střelou zvýšil na 3:0 Ve 44 minutě využil zaváhání obrany ke čtvrté brance Milewski 4:0. Obrana Smíchova nefungovala ani ve druhém poločase. Další její nedorozumění potrestal ve 49 minutě Quintas 5:0. Smíchov se dočkal alespoň čestného úspěchu. V 63 minutě pálil přesně z voleje Stroom 5:1. V závěru zakončil zmar Bohémy Makeš který v dobré šanci vysoko přestřelil.
Mikuláš nastoupil proti Yorkshiru a hrál se zápas vysoké kvality a úrovně. Favoritem byl přece jen Litptovský Mikuláš a ten na svého soupeře vletěl jak se říká od podlahy. V 1 minutě si naběhl na přihrávku spoluhráče Ogarkov a přesným lobem přehodil brankáře Lacha 1:0. Ve 13 minutě bylo vyrovnáno. Po centrovaném míči se z druhé vlny prosadil Kment 1:1. Mikuláš znovu vedl ještě v prvním poločase. Mezi třemi obránci se prosadil Amiri a jeho prudká střela skončila v sítí 2:1. Šance se střídali na obou stranách, ale gól ani vyloženě tutovka už nepřišli.
Burinovo proti Newcastlu to bylo osmifinále bez favoritů. Straky šli do vedení v 8 minutě kdy obešel brankáře Harris a skóroval do odkryté branky 0:1. Ve 38 minutě si narazil míč se spoluhráčem Mrkos a Straky vedli o dvě branky 0:2. Snížit mohl v 67 minutě Barański, ale jeho střelu zastavila tyč. V 75 minutě snížil po rohovém kopu tvrdou střelou z dálky Zivcák 1:2. Straky si již náskok pohlídali.
Prostějov proti Universalu to byl zápas, který přinesl nejméně branek v osmfinále, ale ne nejméně šancí. První šanci měl Kinot, ale radost Universalu zastavila tyč. Stejně tak se vedlo na druhé straně Prostějovskému Shleykinovi. V 67 minutě jasál celý Prostějov. Odražený míč napálil na hranici šestnáctky nepokrytý Ichisada a vstřelil jedinou branku utkání 1:0. Velkou šanci srovnat skóre měl v 71 minutě Uhrina (nejde o můj přepis..) ale ve vyložené šanci zklamal a branku ani netrefil.

Čtvrtfinále nabídlo na úvod divočinu mezi Stochovem a Jerevanem. První šanci měl v 5 minutě Stochovský Skrobanski, ale hlavou nastřelil tyčku a při dorážce branku minul. Ve 22 minutě vypálil z 20 metrů Morgan a Stochov vedl 1:0. To vydrželo 4 minuty. Ciemięga vytlačil hlavičku Zaborowskiho jen na břevno a z dorážky pohodlně skóroval nepokrytý Zaborowski 1:1. O další čtyři minuty později tedy ve 30 minutě si vzal Stochov vedení zpět. Křižnou střelou se prosadil Toorop 2:1. Ve 41 minutě se po centru dostal z druhé vlny k míči Pikl a bylo to o dvě branky 3:1. Jerevan to nevzdal a již o minutu později prošel obranou Stochova Hemzal a dal Jerevanu naději 3:2. Velkou šanci srovnat měl Uríček, ale brankář Ciemięga skvěle zasáhl. Jerevan si zasloužil vyrovnat v 68 minutě se mu to povedlo! Mezi dvěma obránci se prosmýskl ke střele Yosifov a začínali jsme odznova 3:3 Stochov to náležitě probralo a najednou to byl on kdo byl lepším týmem. Toorop by měl hodně špatné či vůbec žádné spaní večer, kdyby Stochov prohrál. Byl totiž hlavním smolařem závěrečného dějství 90 minut. Nejdříve v 72 minutě prošel obranou a nastřelil tyčku, aby o deset minut později po velkém zaváhání brankáře Francla, který neudržel lehoučký centr nastřelil pro změnu břevno prázdné branky. Stochov vysvobodil brankář Ciemięga, který pomohl vychytat penalty a postup Stochova 4:3.
I zápas We Are Devils proti Paču nenašel po 90 minutách svého vítěze. Pačo šlo do vedení ve 21 minutě kdy se po nedorozumění v obraně Devils prosadil Koucký 0:1. Navýšit skóre mohl v 55 minutě Sigurdsson, ale nastřelil jen brankáře Klempíře. Na druhé straně jen těsně minul branku Pača Cabrera. V 75 minutě si na přesný centr spoluhráče naskočil Bohadlo a vyrovnal 1:1. Pačo vletělo do prodloužení jako uragán. Hned z první akce vybojovalo rohový kop. Do centru se opřel z voleje Amiri a vstřelil vítěznou branku utkání 1:2.
Hlboké – Mikuláš takové bylo Slovenské čtvrtfinále. Do vedení šel ve 4 minutě Mikuláš, když se ranou z úhlu prosadil Koubský 0:1. Stejný hráč poté ve 34 minutě přidal hlavou druhou branku 0:2. O minutu později bylo prakticky hotovo. Po rohovém kopu skóroval prudkou hlavičkou Joven 0:3. V 51 minutě snížil na konečných 1:3 hlavou Cordery.
Opět na závěr nejméně branek a opět Prostějov tentokrát proti Newcastlu. Opatné čtvrtfinále přineslo jen jedinou branku. Ve 41 minutě si obrana Newcastlu při standartní situaci nevšímala Vinczeho a ten byl pohotový a hlavou rozhodl o výhře Prostějova 1:0. Největší šanci srovnat měl v 53 minutě Kloboučník, ale míč špatně trefil.

Semifinálová bitva mezi Pačem a Stochovem nenabízela jasného favorita na postup. První šanci měl Ostravský Velazquez, který běžel sám na brankáře jenže Ciemięga jeho střelu vyrazil. Z brejku málem udeřilo na druhé straně. Ze třech metrů netrefil nepochopitelně prázdnou branku Skrobanski. V 15 minutě se hlavou prosadil Sławiński a Pačo vedlo 0:1. V 18 minutě prošel obranou soupeře Toorop ale nastřelil jen tyčku. Cholerický záchvat který poté ztropil kdy kopal do obou tyčí a pěstí mlátil do břevna vyděsil brankáře Maciąga, který se radši vzdálil na hranici penalty. Kdo pamatuje osmifinále Stochova pochopí. Když toho Toorop konečně nechal tak ve 20 minutě napřáhl ke střele DangMo a vymetenou šibenicí rozradostnil tábor Stochova 1:1. Omlouvám se manažeru Stochova bragzovi, ale musím říct že to co se dělo v závěru utkání jde jednoznačně za ním. Trojí střídání v závěru včetně brankáře se mu totiž totálně nepovedlo a přivedlo jeho tým k prohře. V 89 minutě hlavou tečoval centr z přímého volného kopu Sławiński a o minutu později přidal třetí branku Ahmadi 1:3
Druhé semifinále nabídlo duel Liptovského Mikuláše a Prostějova. Ve 24 minutě měl na hlavě vedení Prostějova Vincze, ale na své poměry zklamal a branku nečekaně minul. Mikuláš nebyl lepší, ale efektivnější. V 52 minutě vybojoval míč ve středu hřiště Amiri a po samostatném úniku přesně zakončil 1:0. Za Prostějov mohl v 67 minutě srovnat Shleykin, ale sám před brankářem branku trestuhodně přestřelil. V 71 minutě byl ve velké šanci Ogarkov, ale nastřelil jen tyčku a odmítl dvoubrankové vedení Mikuláše. Vyrovnat tak mohl Prokop, ale jeho střelu vyrazil Grochal. Mikuláš se řídil tím že nejlepší obranou je útok a v závěru zápasu Prostějov do žádného tlaku nepustil, naopak hrozil sám. V 89 minutě střílel nebezpečně Rombach, ale Dydovicz jeho střelu vytěsnil. V 90 minutě se po rohovém kopu nezdržovalo u rohového kopu naopak přesný centr našel hlavu Koubského a bylo rozhodnuto 2:0.

Zápas dvou zklamaných týmůze semifinále to byl duel Stochova a Prostějova. První poločas byl oboustranně opatrný. Ve 49 minutě se prosadil střelou bez přípravy Stochovský Skrobanski a bylo to 1:0. Baník byl při chuti a v další nebezpečné akci střílel Kelemen jen do brankáře Dydovicze. V 71 minutě si Prostějov vytvořil tlak a z dorážky i vyrovnávací branku díky pohotovému Shleykinovi 1:1. Rozhodující branka přišla v 81 minutě. S ranou Stochovského Kelemena si Dydovicz napoprvé poradil, ale na dorážku již byl krátký 2:1.

Finále nabídlo duel Pača a Liptovského Mikuláše. Favoritem byl Mikuláš. V 18 minutě se po několika šancích svého týmu dostal ke střele Koubský a přesnou ranou poslal favorita do vedení 0:1. O minutu později již bylo vyrovnáno. Překvapivým nepovedeným centrem zaskočil brankáře Ahmadi a vyrovnal na 1:1 Pačo se dostalo do pohody a ve 32 minutě zápas i otočilo. Přízemní ranou z 13 metrů skóroval Kazemi 2:1. I brankáři za 500 milionů mají své špatné dny. To povrdil v 52 minutě kterému vypadl po Kariusovsku míč, který dorazil do prázdné branky Marange 2:2. Po hodině hry navíc prošel obranou Kelemen a ranou do horního rohu branky znovu otočil výsledek zápasu 2:3. Vyrovnat mohl Čech, ale Grochal jeho střelu chytil.

Osmifinále

FC BANÍK STOCHOV – FK PELIKÁN DĚČÍN 3:0 (1:0)

Diváci: 12 315

WE ARE DEVILS – FC BARCLAYS PŘÍBRAM 2:1 (2:0)
Branky: 16 Douda 45 Herleifsson – 89 Dajti
Žlutá karta: –
Diváci: 7 641

FC PAČO – 1.FC MAN UNITED 2:1 po p. k. (1:1)
Branky: 20 Velasquez – 15 Medera
Žlutá karta: Koucký –
Diváci: 11 053

TJ SPARTAK HLBOKE – AC SMÍCHOV BOHEMA 5:1 4:0)
Branky: 13 Jurdana 17 Tiempo 42 Smith 44 Milewski 49 Quintas – 63 Stroom
Diváci: 12 561

FC L.MIKULÁŠ – YORKSHIRE 2:1 (2:1)
Branky: 1 Ogarkov 32 Amiri – 13 Kment
Diváci: 10 270

TJ BURINOVO – NEWCASTLE UNITED 1:2 (0:2)
Branky: 75 Zivcák – 8 Harris 38 Mrkos
Diváci: 11 170

FC PROSTĚJOV UNITED – UNIVERSAL AC 1:0 (0:0)
Branky: 67 Ichisada –
Diváci: 12 285

Čtvrtfinále

FC BANÍK STOCHOV – FC JEREVAN 4:3 po p. k. (3:2)
Branky: 22 Morgan 30 Toorop 41 Pikl – 26 Zaborowski 42 Hemzal 68 Yosifov
Diváci: 10 155

WE ARE DEVILS – FC PAČO 1:2 po prodl. (0:1)
Branky: 75 Bohadlo – 12 Koucký 91 Ahmadi
Diváci: 7 625

TJ SPARTAK HLBOKE – FC L.MIKULÁŠ 1:3 (0:3)
Branky: 51 Cordery – 4 a 34 Koubský 35 Joven
Diváci: 14 245

NEWCASTLE UNITED – FC PROSTĚJOV UNITED 0:1 (0:1)
Branky: – 41 Vincze
Diváci: 7 843

Semifinále

FC BANÍK STOCHOV – FC PAČO 1:3 (1:1)
Branky: 20 DangMo – 15 a 89 Sławiński 90 Ahmadi
Diváci: 9 879

FC L.MIKULÁŠ – FC PROSTĚJOV UNITED 2:0 (0:0)
Branky: 52 Amiri 90 Koubský
Žlutá karta: Marange –
Diváci: 12 341

o 3 místo

FC BANÍK STOCHOV – FC PROSTĚJOV UNITED 2:1 (0:0)
Branky: 49 Skbobanski 81 Kelemen – 71 Shleikin
Diváci: 9 673

Finále

FC PAČO – FC L.MIKULÁŠ 2:3 (2:1)
Branky: 19 Amiri 32 Kazemi – 19 Ahmadi 52 Marange 60 Kelemen
Diváci: 11 922

Liptovský Mikuláš se dočkal své první výhry v turnaji. 2. místo je skvělým úspěchem pro Pačo a 3. místo je po 2. místu z minulého ročníku dalším výborným výsledkem pro Baník Stochov.