5. ročník

V 5. ročníku Martinického poháru jsme se konečně dočkali vyřazovací fáze turnaje bez kontumací. Počet účastníků poháru se zvedl z 16 týmů na 24 což znamenalo i změnu herního plánu turnaje. Hrálo v šesti základních skupinách po čtyřech týmech s tím že do osmifinále, které se nově hrálo postoupili dva nejlepší týmy každé skupiny které doplnili čtyři nejlepší týmy z třetích míst.

Osmifinále přinesla dvě překvapení na úkor favoritů. O první z nich se postarali hráči Slovenského týmu FC Stanley kteří dokázali rozdrtit Hammerlock rozdílem třídy 4:1. Druhým z nich bylo vypadnutí dalšího favorita Martinického poháru Stepanova po pokutových kopech proti Newcastlu. Velké starosti měl i po základních skupinách první nasazený tým FC Lobodice proti Koralovce. V zápase sice vedl díky brance Tauchmana, jenže Koralovka zápas otočila a sahala po senzaci. Její rozlet však přibrzdila skvělá koncovka Lobodických hráčů v druhém poločase. Tři šance tři branky a obrat byl na světě. Vojkovice Brod porazili Forzu 2:1 díky brance Marzece z 79. minuty. Charleston a Martinice se se svými soupeřimoc nemazlili a zvítězili oba rozdílem čtyř branek. Cerveny Kun nestačil na Budějovickou vltavu, když mu nepomohlo rychlé snížení na 1:2. V nejkrásnějším osmifinále na sebe narazilo Budějovické Dynamo a Fruta Vojkovice. V zápase hraném ve strhujícím stylu nahoru dolů vstřelila úvodní branku Fruta, jenže Dynamo zápas otočilo a pak šlo i do vedení 3:2. To však neudrželo a tak rozhodovalo prodloužení. V něm se trefili Kekelák a Donát a rozhodli tak o postupu Dynama do čtvrtfinále

Čtvrtfinálové zápasy byli všechny velmi vyrovnané. Hned v prvním zápase přišlo velké překvapení. Favorizované Lobodice nedokázali vstřelit Budějovické vltavě ani jednu branku, naopak na druhé straně zařídil postup vltavy Kopáček. V dalším zápase sahali po senzaci domácí Martinice. Po 11. minutách hry by na ně nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Charleston totiž svého soupeře od počátku válcoval a vedl po brankách Hovjackého a Živkoviče 2:0. Martinice snížili, ustáli tlak soupeře z kraje druhé půle a v závěru mohli srovnat, Hrdina však trefil pouze tyč. Ve třetím čtvrtfinále otočili Stanley nepříznivý výsledek proti Dynamu, vítěznou trefu však zaznamenali až v loterii pokutových kopech. Poslední čtvrtfinále bylo asi nejnudnější z hlediska předvedené hry. Newcastle rozhodl zápas proti Brodu v 81.minutě  kdy se po závaru před brankou soupeře prosadil Raška,

V prvním semifinále vedli po prvním poločase hráči FC Stanley nad Newcastlem díky brance Schwarzenbacha 1:0. Newcastlu se ve druhém poločase podařilo srovnat a bylo jasné že rozhodne jedná povedená akce nebo jedna chyba na té či oné straně. V 117 minutě dostal přesný centr na hlavu Schwarzenbach a svým druhým gólem v zápase poslal FC Stanley do finále. Tam je posléze doprovodil Charleston jehož hráči si narizdíl od hráčů Budějovické vltavy lépe poradili se svými brankovými šancemi. Jinak se hrál naprosto vyrovnaný zápas. Branky vítězů zaznamenali Bohdal a Prokeš.

Zápas o 3. místo rozhodla až závěrečná desetiminutovka. Do té doby se hrál taktikou svázaný duel bez šancí a bez střel na branku. Nejprve se prosadil tečovanou střelou vltavský Víšek. Vedení však vltavě nezůstalo dlouho, hned o dvě minuty později dokázal srovnat Raška. V prodloužení pak rozdhol o triumfu Newcastlu přesnou hlavičkou Kutasko.

Velké finále proti sobě svedlo týmy Charlestonu a Stanley. V úvodní čtvthodice spálili oba týmy po jedné obrovské šanci. Zápas hodně nalomila na stranu Charlestonu veliká chyba brankáře FC Stanley Kotta, který neudržel lehký míč a umožnil skórovat Chybovi. Ve druhém poločase se Stanley nezmohli na odpor, naopak dostali ještě jednu branku pečetící triumf Charlestonu.

První místo a zisk Martinického poháru oslavili po zásluze hráči Charlestonu. Finále a druhé konečné místo bylo jistě velkým úspěchem pro FC Stanley stejně jako třetí místo pro Newcastle United FC