6. ročník

Obhájce končící už v osmifinále, či Dynamo které to konečně dotáhlo až do konce to byl 6. ročník

Již osmifinálové zápasy přinesli hned několik překvapení. O první z nich se postarali Krutibrky. Tento tým sice má na svém kontě dva získané Martinické poháry, proti suverénu základních skupin Cervenemu Koni se mu však šance nedávali. Kun navíc šel již v první minutě utkání do vedení. Hlavně v prvním poločase však doplatil na neproměnování brankových šancí. Krutibrky nebyli lepšímtýmem, ale svého soupeře vyučili v produktivitě. Pokud toto nebylo překvapení, tak výbuch obhájce titulu Charlestonu rozhodně ano. A přitom začal podobně skvěle jako Cerveny Kun (brankou vstřelenou v úvodu utkání) jenže stejně jako Kun dostal tři branky a nechal si zápas otočit. Pro Olomouckou Sigmu platilo to samé co pro Kutirbrky, svého soupeře vyučila v proměnování brankových příležitostí. Pro mě však byl největším šokem výprask Lobodic v zápase proti Rozarce, stejně jako to že Rozarka mohla klidně přidat v závěru ještě jeden gól.  Závěrečné nemilé překvápko připravil pro své fanoušky Stepanov, který vypadl s Titanem. V zápase byl lepší, jenže gólman Titanu Páral si dobře postavil tyče (konkrétně břevno) a pak jen sledoval jak se za ním dvakrát rozdunělo. V prodloužení rozhodl o překvapivém postupu Titanu povedenou střelou z 20. metrů Zvoral. Nejdramatičtější utkání však viděli fanoušci Forzy a Koralovky. Úchvatná bitva proti Koralovce navždy vstoupila do dějin Martinického poháru jako jedno z nejdramatičtějších utkání. Koralovka v zápase dvakrát vedla, jenže ani jednou to dlouho netrvalo a tak skončil zápas výsledkem 2:2 a prodlužovalo se. V 93 šla Forza poprvé v zápase do vedení, když se trefil Neumann. Jenže do konce prvního podloužení srovnal Cvach.  Druhé prodloužení bylo úchvatné. Martykán z Forzy trefil břevno, na druhé straně podobně rozezvučel tyčku Radomski. Když se zdálo že se půjdou kopat penalty rozhodl po pěkné kombinaci Neumann pro kterého to znamenalo hattrick. V dalším zápase vyřadila Budějovická vltava Rangers hladce 2:0, když se o branky postarali Komzák a Drtina. Martinice měli v zápase proti Dynamu vyšlapanou cestičku do čtvrtfinále díky brance Vaška, jenže vedení neudrželi a prohráli. Víttěznou branku vstřelil v prodloužení Behdad. V posledním osmifinále Newcastle rozstřílel Krupku hladce 5:0

Čtvrtfinále přinesla další velká překvapení.  Největší z nich bylo vypadnutí Newcastlu v zápase proti Sigmě. Newcastle v zápase dvakrát vedl. Dvěmi brankami se blýskl Kutasko, jenže dvě branky Sáncheze otočili výsledek ve prospěch Sigmy.  Překvapením se dá označit i výhra Titanu nad Rozarkou, zápas to byl vyrovnaný. Titan vedl po brankách Huraje a Ochódzkiho 2:0 a postup mu nezkazilo ani snížení z kopačky Enayata. Vltava sice byla v Budějovickém derby proti Dynamu psána ¨jako domácí tým a favorit, jenže tomu tak moc nebylo což bylo jasné již před zápasem. Rozhodnutí přišlo již v prvním poločase kdy padli všechny branky zápasu. Zápas rozhodli dvě branky Donáta z 30 a 31 minuty. V závěrečném čtvrtfinále nedali Krutibrky šanci Forze a vyřadili ji po výhře 4:2. Zápas si hlídali díky skvěle zvládnuté první půli po které vedli 2:0. Kdykoliv potom Forza snížila, přidali Krutibrky další gól

Semifinále se možná  hrálo v nečekaném složení, jenže to nic neubralo zajímavosti poháru. Hned úvodní semifinále bylo velice zajímavé. Dynamo bylo v zápase s Krutibrky o něco lepším týmem, navíc proěmnovalo své šance. Když zvýšil v 80. minutě Zvolánek  na 2:0 zdálo se být hotovo. Krutibrky však ještě zabrali a dokázali díky Ječmenovi snížit. Velký tlak v závěru utkání, však moc nebezpečných chvil nepřinesl. Ve druhém utkání překvapení semifinále zdolal Titan Sigmu 2:0 díky brankám Huraje a Broše. Sigma byla v zápase naprosto marná a skoro branku soupeře neohrozila.

Sigma se probrala až v zápase o 3. místo.  Zde překvapivě vyřadila favorizované Krutibrky 3:1. Za vše mohla povedená úvodní půlhodina po které vedla Sigma po brankách Prospala a Bizona 2:0. Na snížení Bezruče pak zareagoval na začátku druhého poločasu Kowalczyk.

Finále již dlouho nemělo tak jasného favorita, jenže zdání klamalo.  Dynamo šlo do vedení v 34. minutě kdy se trefil Donát. Ještě do prvního poločasu však dokázal vyrovnat Hanycz.  Ve druhém poločase to byl překvapivě Titan kdo měl víc šancí, Hurajova střela však těsně minula tyč. V prodloužení se se však hrálo pouze na jednu branku. Hned v jeho úvodu konkrétně v 91. minutě  poslal Dynamo do vedení Anda. Další šance již brankou neskončili, to však Dynamo nemuselo mrzet.

Dynamo tedy poprvé ve své historii získalo Martinický pohár. Druhé místo a velké překvapení v podobě Titanu2010. Třetí místo a další černý kůn turnaje SigmaOlomouc B