7. ročník

7. ročník Martinického poháru byl asi nejdivnější ze všech. Pohár ztratil na své atraktivitě hlavně díky neúčasti domácí Martinické Chelsea, která postoupila daleko v ligovém poháru. Turnaj tím byl hodně ochuzen a manažer Martinic tvrdě kritizován. Po konci ročníku přišli změny.

Osmifinálové zápasy moc překvapení nepřinesli.  V úvodním zápase na sebe narazili dva favorité Lobodice a Hammerlock. Bylo velké překvapení že se potkali již v osmifinále. Zápas začali lépe Lobodice když vedli po prvním poločase 2:0. Ve druhém poločase se však podařilo Hammerlocku srovnat. To však Lobodice nesložilo. Hned o minutu později totiž rozhodl přesnou hlavičkou Kursa. Zápas mezi Charlestonem a Cervenym Konem šel až do pokutových kopů, v nichž měli více štěstí hráči Charlestonu. První menší překvapení byl postup Sigmy přes Brod. O vítěznou branku Sigmy se postaral krásnou hlavičkou Prospal. Žádné překvapení se nekonalo v zápase FK Krupky která vypadla z poháru po prohře 0:2 s Rozarkou. V dalším utkání to Newcastle rázně vysvětlil Stepanovu již v prvních deseti minutách, kdy dvakrát skóroval Kutasko. Pojistku na postup pak přidal další brankou Mazur. Nejjednoznačnějším výsledkem skončilo osmifinále mezi Forzou Praga a Příbramí. Na úvodní branku Petita sice ještě stihl zareagovat vyrovnávací brankou Alayz, to však bylo ze strany Příbrami vše. Ve druhém poločase přišla úderná pětiminutovka Forzy, která vstřelila od 65. do 70. minuty tři branky a zaslouženě postoupila. V dalším zápase začala Koralovka výborně proti Stanley. V 2. minutě jí poslal do vedení Marinescu. Koralovka měla další šance přidat další branku, jenže se jí to nepodařilo. Naopak ke konci prvního poločasu srovnal Kossuth. Ve druhém poločase rozhodla lepší koncovka hráčů Stanley, kteří lépe proměnovali své šance.  Poslední osmifinálový zápas mezi Frutou Vojkovice a Krutibrky byl rozhodně hodně zajímavý. Krutibrky šli do vedení již v první minutě, kdy se trefil Truhlář. Fruta však dokázala srovnat a to samé se jí podařilo i po brance Milaty na 1:2. Ve druhém poločase nejdříve spálil velkou šanci hráč Krutibrk Vaněk, který ve velké šanci nastřelil pouze brankáře. Stejný hráč však nemusel vůbec smutnit, protože nakonec rozhodl o osudu zápasu dorážkou střely spoluhráče v 74. minutě.

Hned úvodní čtvrtfinále a velké překvapení na úvod. FC Stanley si totiž překvapivě vyšlápli na Lobodice, které hladce porazili 3:0. Druhým překvapením byl konec dvojnásobného vítěze Martinického poháru Krutibrk, kteří vypadli v zápase proti Olomoucké Sigmě. Sigmu poslali do dalšího kola poháru branky Bizona a Prospala. A třetí překvapení připravila Forza, která dokázala porazit Charleston. V zápase ve kterém se první poločas vůbec nemusel hrát, protože nic nenabídl přestála Forza tlak Charlestonu z kraje druhého poločasu a naopak sama dvakrát udeřila. O branky vítězů se postarali Račkauskas a Dabo. Největší drama viděli diváci v zápase Rozarky s Newcastlem. Newcastle byl před zápasem brán jako velký favorit, jenže zápas byl hodně vyrovnaný. Newcastle v utkání dvakrát vedl, jenže své vedení vždy neudržel. V 88. minutě dostali hráčů Newcastli možnost zahrávat standartní situaci, na centr spoluhráče si naskočil Raška a poslal Newcastle do semifinále.

Úvodní semifinále mezi Stanley a Forzou přineslo nečekanou kanonádu. Stanley vedli již po prvním poločase díky brankám Kowalczuka, GenQianga a Schwarzenbacha 3:0. Forza sice dokázala hned z kraje druhého poločasu snížit, jenže svou druhou branku v utkání přidal GenQiang  a bylo hotovo. Druhé semifinále mezi Sigmou Olomouc a Newcastlem bylo o dost napínavější. Sigma šla do vedení díky Prospalovi, jenže Newcastle zápas otočil. Ve druhém poločase konkrétně v 55. minutě však dokázal srovnat Sánchez.  O vítěznou branku Newcastlu se tak postaral v 67. minutě povedeným volejem Halagačka.

Zápas o 3. místo, který proti sobě svedl zklamané týmy ze semifinále Sigmu a Forzu moc fotbalové krásy nenabral. Zápas rozhodla jediná branka, kterou vstřelil po náběhu do volného prostoru povedeným padáčkem Adam.

Finále proti sobě svedlo velké překvapení turnaje FC Stanley a Newcastle. Newcastle poslal do vedení v 16. minutě přesnou hlavičkou Raška. Hned z kraje druhé půle však dokázal srovnat Klapirzyć. O výsledku zápasu tak rozhodl další povedený centr Newcastlu na který si naskočil Kutasko a rozhodl.

Newcastle získal poprvé v historii Martinický pohár. Druhé místo a velký úspěch pro slovenský FC Stanley. Třetí místo vybojovala Forza Praga, která odsunula na bramborovou pozici Sigmu, která skončila na tomto místě podruhé v řadě.