8. ročník

Po jednosezónní odmlce se v Martinickém poháru představil domácí tým Martinická Chelsea. Hned na úvod chci zmínit že tyto řádky píše její manažer. Pokud bych se někdy nechal unést vítězstvím, které řadím na fa mezi své největší úspěchy pak to omluvte.

Čtvrtlifinále přineslo na úvod jedno velké překvapení. V základních skupinách neporazitelný a všemi favorizovaný Newcastle překvapivě nestačil na Lobodice. První poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl. První střela na branku v 57. minutě však znamenala nečekané Lobodické vedení. Grzesikův centr skončil k překvapení všech až v brance Newcastlu. A než se stačili Straky vzpamatovat měli tam druhou branku od Mroczeka. Snížení Bolonhy již pak nic neznamenalo. Další zápasy dopadli popdle papírových předpokladů. Hammerlock to Frutě Vojkovice vysvětlil již do pěti minut, kdy se trefili Frątczak a Ivana. Frutě sice vykřesal naději Dankov, jenželepší nástup do druhého poločasu a branka Drygiela určili postupující tým. TlakFruty od třetí branky již byl bez výsledku. Velké překvapení dlouho sliboval i zápas Martinic a Rozarky. Rozarka byla v zápase lepší a šla zaslouženě díky Najsztubovi do vedení. V prvních 25 minutách měla hned tři obrovské šance, jenže jen jedna skončila brankou. V prvním poločase byla Chelsea až na šanci Zemka, který trefil tyč naprosto neviditelná. Ve druhém poločase se dlouho nic nedělo, o to větší šok to pro Rozarku byl když se po špatném odkopu od branky zmocnil míče Vašek a vyrovnal. O výsledku utkání rozhodla situace rozhodla situace z 72. minuty.  V obrovské šanci selhal hráč Rozarky Ambrož a z následného rohového kopu přišel brejk Martinic, který přetavil v druhou branku Vašek. Poslední čtvrtfinále mezi FC Stanley a Forzou Praga nabídlo vzpomínku na minulost. Stejným výsledkem tedy 4:1 pro Stanley dopadlo i semifinále předcházejícího ročníku. Stanley vedli od začátku. Hned v první minutě se prosadil Pelle. Druhou branku přidal GenQiang a zdálo se být hotovo, jenže ještě do konce prvního poločasu snížil Račkauskas. Rozhodl nástup dodruhého poločasu a dvě rychlé branky Stanley znamenající výhru 4:1.

První semifinále mezi Stanley a Lobodicemi se zdálo být brzy rozhodnuté. Hráči Stanley vyučovali Lobodice v produktivitě. V romzezí od 15. do 38. minuty dali branky Klapirzyć, Pelle a Petráš. Ještě do konce prvního poločasu měli Lobodice velkou šanci snížit, jenže Fojtík trefil jen břevno. Hned z kraje druhé půle mohlo být hotovo, jenže GenQiang napálil míč pouze do tyče, A pak začlo drama. Nejdříve snížil Fojtík na 1:3 a vzápětí v 55. minutě Szyszka na 2:3. Žádnou další šanci si již však Lobodice nepřipravili a prohráli. Druhé semifinále bylo bez dramat. Martinice vedli po 21 minutách 2:0, když se prosadili  Pękala a Metelka, další branku navícmohl přidat Zemek, ale stejně jako ve čtvrtfinále zklamal. Jedinou šanci v prvním poločase měl z Hammerlocku Liszka jenže nastřelil jen Kováčika.Hned z kraje druhé půle však snížil Frątczak, jenže Martinice o chvíli později odskočili třetí brankou na konečných 3:1.

Zápas o třetí místo se nehrál, což je velká škoda

Finále nabídlo souboj národů. Za Českou republiku FC Chelsea Martinice za Slovensko FC Stanley. Finále to bylo jedno z nejdramatičtějších v historii, rozhodně ne však příliš pohledným. Jedinou střelu na branku v prvním poločase vyslal hrdina čtvrtfinále Vašek, jenže se svou slabou střelou neuspěl. V 65. minutě však stadion explosdoval poprvé. To si na rohový kop nejvýše naskočil Lordache a poslal Martinice do vedení. Hned o dvě minuty později však bylo srovnáno, když se po odraženém míči prosadil Klapirzyć. Stanley to nakoplo a v další šanci neuspěl Petráš. Do konce utkání přišli ještě dvě tutovky Martinic. Nejdříve nadvakrát vychytal Pękalu brankář Stanley Podstavek. V 90. minutě potom tvrdě pálil González, jenže Podstavek stihl střelu vyrazit. V prodloužení rozhodl tlak Martinic v 112. minutě utkání. Po rohovém kopu se míč odrazil k Metelkovi, který svou přesně mířenou bombou odstartoval Martinické oslavy.

První místo a zisk Martinického poháru pro domácí Martinice byl pro tento klub jedním z nejslavnějších momentů své historie. Podruhé ve finále zklamali Stanley, ale bojovali udatně a i druhé místo je velkým úspěchem. Třetí místo spadlo do klína Hammerlocku po nenastavení sestavy manažera Lobodic.