9. ročník

Hned úvodní čtvtfinále mezi Newcastlem a Stanley přineslo jeden velký šok. Zápas velice nalomila 23. minuta. V té zle zachyboval brankář Newcastlu Czechowski, který svým výkopem našel pouze Klapirzyćika, který ho poté dlouhým lobem přehodil. Newcastlu se však povedl nástup do druhé půle. V 48. minutě si vybojoval míč Pichot, uvolnil se a krásnou střelou srovnal. Jenže v 63. minutě už to bylo zase všechno jinak. To se prosadil sorážkou střely svého spoluhráče hráč Stanley Schwarzenbach a Stanley tak vedli. Stejný hráč potom využil obrovské chyby obránce Newcastlu a přidal další branku. Newcastle byl v křeči a na žádný tlak se ani nezmohl. Jedinou šanci si vypracoval Připravený, ale ani nadvakrát nepropálil zed obránců před sebou.
Druhé čtvrtfinále takové překvapení nepřineslo. International šel proti Titanu do vedení z první pořádné akce, když se po  chybě brankáře Titanu prosadil Lupač. V 27. minutě si ovšem na centr spoluhráče naběhl Hanysz a bylo srovnáno. Ve druhém poločase byl International jasně lepší, jenže se mu dlouho nedařilo převahu přetavit nejen v branku, ale ani v nějakou šanci. Náznaky šancí Kronhalla a Lupače to potvrzovali. Rozhodující akce přišla v 86. minutě. To si na přesný centr vyskočil Kronhall a hlavou poslal International do vedení. V závěru utkání se poté ještě prosadil po rychlém brejku Pauer.
Zápas Holobiče a Hammerlocku byl hodně dramatický. rozdíl tří branek však byl ažmoc krutý. Holobič nastoupil v roli papírových favoritů, všichni jsme ale veděli že je to spíše naopak. První šanci však měl právě Holobič. V 22. minutě se po centru spoluhráče dostal k hlavičce Petit, jenže ho vychytal brankář Hammerlocku Jong-gap. Na druhé straně měl obrovskou šanci Jędrzejczyk, jenže pálil jen do tyče. A stejný hráč potom v 38. minutě v jasné šanci sám před brankářem přestřelil. Hammerlock se dočkal až ve druhém poločase, který jasně ovládl. Zápas však hodně ovlivnila chyba rozhodčích. V 47. minutě vykopl míč z ruky Holobičského brankáře Malce Liszka a dal branku, která rozhodně neměla platit. V 62. minutě se navíc po krásné akci prosadil Lukačešin. Holobič byl na kolenou a jeho zkázu mohlo minutu později potvrdit Liszka, jenže jeho střela pouze zatřásla břevnem. V 72. minutě však skóre uzavřel po dalším přesném centru hlavou Drygiel.
Závěrečný zápas mezi Jilemnicí a Příbramí přinesl poločas nudy a pak neuvěřitelnou podívanou zakončenou neuvěřitelným obratem. Do vedení šla Příbram. To se v 54. minutě prosadil nádherným obloučkem přes vyběhnuvšího brankáře Sretonoski. V 61. minutě však přišla dalši slabá chvilka rozhodčího, který přehlédl další vykopnutí míče z náruče brankáře a uznal branku Hernándeze. Pokud se rozhodčí cítil vinen, vrátil to v 73. minutě. To totiž odpískal pro Jilemnici penaltu, kterou s přehledem proměnil Kramár. V 89 minutě pak stejný hráč po závaru po rohovém kopu přesně hlavičkoval a poslal zápas do prodloužení. Jestli někdo čekal že Jilemnice dokončí v prodloužení obrat, tak se mýlil protože dvě šance měla Příbram. Nejdříve v obrovské šanci neuspěl Astapenko, ve druhé Lemac. Po pokutových kopech se poté radovali hráče Jilemnice.

První semifinále nabídlo zápas Stanley proti Internationalu. První šanci měl Stanley. Ve 2. minutě pálil z přímého kopu Kossuth, jeho střelu však brankář Internationalu Skaliczky chytil. Ve 4. minutě přišla první větší šance Internationalu, jenže Kaczmarski branku minul. V 36. minutě se již však International radoval. To si na centr spoluhráče naběhl Škvor a přesnou hlavičkou skóroval. V 53. minutě přišla fotbalová paráda. To se krásným obloučkem prosadil Kowalczuk a srovnal skóre utkání. Velkou šanci poslat International do vedení poté promarnil Kronhall, jehož střelu brankář vyrazil. Zápas rozhodl další přesnou hlavičkou v 81. minutě Schwarzenbach.
Druhé semifinále mezi Hammerlockem a Jilemnicí mělo být podle papírových předpokladů jasnou záležitostí prvně jmenovaného celku, jenže to opět byla kovbojka. Toto byl asi nejlepší zápas 9. ročníku MP. Do vedení šla v 7. minutě Jilemnice, když prosadil dorážkou střely svého spoluhráče Blanský. V 9. minutě měl obrovskou šanci srovnat Tryggvesson, jenže ho vychytal  Jong-gap. V 15. minutě již však byl úspěšnější Drygiel a hlavou srovnal. V 44. minutě si potom zpracoval míč po rohovém kopu Liszka a ranou z dálky trochu překvapivě skóroval. Jilemnici tohle ale nepoložilo. V 72. minutě se mezi třemi hráči Hammerlocku protáhl jako lasička Sádek a přesnou střelou srovnal. V 77. minutě potom Jilemnice vedla, když se po rozehraném přímém kopu a následném centru prosadil Mlejnek. Senzace se však nekonala. Zápas rozhodl jeden muž a to Hammerlocký Jędrzejczyk. Nejdříve v 85. minutě s přispěním teče Jilemnického obránce a o minutu později dorážkou vlastní střely.

Zápas dvou zklamaných týmů o třetí místo mezi Internationalem a Jilemnicí přinesl malé převkapení. Hned první šance Jilemnice skončila v  45. minutě brankou, když se po individuální akci prosadil Kramár. International byl i ve druhém poločase lepším týmem, jenže mu chyběla finální přihrávka, nebo vůbec nějaká šance. Za to Jilemnice trestala z minima šancí. její druhou branku přidal v 73. minutě hlavou Makeš a přisoudil tak třetí místo Jilemnici.

Finále, to byl asi nejhoršěí zápas turnaje. Je to smutné, ale je to tak. První poločas byl absolutně bez šancí, ve druhé půli měli oba týmy jak Stanley tak Hammerlock po jedné větší šanci. První měl hráč Stanley Pelle jenže jeho střela z 8 metrů, šla vedle. V 73. minutě měl obrovskou šanci Hammerlocku Drygiel, jenže jeho hlavičku do odkryté branky vyhlavičkoval jeden z obránců. Po pokutových kopech se radovali hráči Hammerlocku.

Vítezem 9. ročníku se stali hráči Hammerlocku. Až na finálový zápas hráli velice dobře a trofej si zaloužili. Druhé místo je již jistě k vzteku pro Stanley, ale ono to jednou výjde. Co by za to některé týmy dali být pořád ve finále. Třetí místo je historickým úspěchem pro Jilemnici.

Čtvrtfinále

Branky: 48 Pichot – 23 Klapirzyć 63 a 70 Schwarzenbach
Žlutá karta: –
Červená karta: –
Diváci: 13 000
Nejlepší hráč týmu: Pichot – Schwarzenbach
Cena Pepy 0216: Schwarzenbach 2 body (Stanley) Pichot 1 bod (Newcastle)

Branky: 17 Lupač 86 Kronhall 89 Pauer – 27 Hanysz
Diváci: 9 371
Nejlepší hráč týmu: Lupač – Hanysz
Cena Pepy 0216: Lupač 2 body (International) Hanysz 1 bod (Titan)

Branky: – 47 Liszka 62 Lukačešin 72 Drygiel
Žlutá karta: – Konok
Diváci: 10 321
Nejlepší hráč týmu: Petit – Liszka
Cena Pepy 0216: Liszka 2 body Drygiel 1 bod (oba Hammerlock)

Branky: 73 a 89 Kramár – 54 Sretonoski 61 Hernández
Žlutá karta: – Lemac, Hernandez
Diváci: 11 012
Nejlepší hráč týmu: Kramár – Hernández
Cena Pepy 0216: Kramár 2 body (Jilemnice) Hernández 1 bod (Příbram)

Semifinále

Branky: 53 Kowalczuk 81 Schwarzenbach – 36 Škvor
Žlutá karta: Novakovski – Pauer, Kovařík
Diváci: 10 542
Nejlepší hráč týmu: Schwarzenbach – Škvor
Cena Pepy 0216: Schwarzenbach 2 body (Stanley) Škvor 1 bod (International)

Branky: 15 Drygiel 44 Liszka 85 a 86 Jędrzejczyk – 7 Blanský 72 Sádek 77 Mlejnek
Žlutá karta: – Grekasis
Diváci: 9 177
Nejlepší hráč týmu: Jędrzejczyk – Mlejnek
Cena Pepy 0216: Jędrzejczyk 2 body (Hammerlock) Mlejnek 1 bod (Jilemnice)