Studio MP – Dejvis (We Are Devils)

Dnes večer je Studio fotbal. Host zatím neznámý. Pete nabízel pozvání Dejvisovi já Vaclavu Novakovi, tak uvidíme. Pokud se tu nikdo z nich neobjeví bude hostem dnešního studia petejosedelabroze

(Pepa 0216) 10.7.2013  

Já dorazím, budu tu ve 21:00. 🙂 

Dovolil bych si první otázku na Dejvise… Co říkáš na dnešní semifinále a tažení FC Stanley, které se již po čtvrté v řadě, tentokrát na Tvůj úkor dostalo do finále Martinického poháru? (Vaclav Novak) 

Ahoj, omlouvám se za zpoždění. Měl jsem na pilno.  
Dnes to bylo pro mne zklamání. Myslím si, že jsem měl celý zápas navrch a byl jsem v zápase lepší ale skóre hovoří za vše.
Nicméně gratuluji vítězi, poperu se o 3. místo.
 

Dobrý večer. Rád bych omluvil peteho. Volal mi že leží s čtyřícítkou horečkou ::S (Pepa 0216) 

Dobrý večer. To bych nepřál nikomu v těchto parných dnech. Přeji mu brzké uzdravení. 

Jaké máš zkušenosti s reprezentacemi? (Pepa 0216) 

Úplně nulovou. Jako trenér reprezentace jsem vlastně úplně prvně. Podařilo se mi to díky kreditům. Jsem za to i rád. Je to dobré zpestření. Pro tým si myslím, že dělám dost. Věřím, že jsem sestavil dobrý mančaft z toho mála, co jsem měl na výběr. Horší to bude další sezónu. 

Jak ses vlastně dostal k football areně? (Vaclav Novak) 

FA jsem hrál již někdy v 6. třídě. Což je asi 8 let zpátky. Se spolužákama jsme to začali náruživě hrát ve třídě, protože jsme se zajímali o fotbal. Ale po nějaké době (nevím přesně jak dlouho) jsem s tím sekl a začal zase až v roce 2009, kdy mě k tomu dokopal spolužák a hraji to doteď. 

A hrát fotbal závodně. Máš nějaké zkušenosti? 

Ano, jak již napovídá můj první název, hrál jsem závodně fotbal za TJ Sokol Charvátská Nová Ves (je to čast města Břeclav). Hráli jsme pralesní ligu (okres). Nebyl jsem nijak dobrý ale bavilo mě to. Až v dorostu mi celkově fotbal znechutil trenér. Na jednu stranu jsem za to rád. 

Zajímalo by mě Tvé bydliště, klub, kterému fandíš a také oblíbený hráč, pokud nějakého máš… (Vaclav Novak) 

Bydlím na jižní Moravě ve městě Břeclav. Jižně 50 km od Brna. Blízké města jsou Mikulov, Valtice, Hodonín.
Býval jsem fanouškem Manchester United, když v něm ještě hrával C. Ronaldo. Momentálně se fotbalu vůbec nevěnuji ani ho nesleduji. Ale z česka bych fandil Plzni a ze zahraničí sympatizuju s Bayernem a Manchesterem.
Oblíbeného hráče nemám ale býval jím již zmíněný C. Ronaldo.
 

Na jakém postu? (Pepa 0216) 

Hrával jsem střední zálohu, sem tam i útočníka. Ale v dorostu mě začal házet na obranu, kterou jsem vůbec neuměl a hrával jsem tak 10 minut ze zápasu… tak forma a všechno šlo dolů. 

Co říkáš na situaci v českém fotbale ovládáném pány Peltou a Berbrem. Připojil jsi podpis pod výzvu Deníku Sport dejte kmotrům červenou? 

Český fotbal mě absolutně nezajímá. Nelíbí se mi, když jsem se díval na fotbal, tak jedině zahraniční (Anglie, Španělsko, Německo). Ale co jsem vždy sledoval a sleduju, tak jsou MS světa. Na mezinárodní utkání se dívám vždy i v hokeji.
K otázce… o této výzve jsem nevěděl ani nic blíže o Peltovi a Berbrou, tak jsem se nemohl připojit. Nic o tom nevím.
 

Jak vidíš šance našich týmů v evropských pohárech? (Vaclav Novak) 

Abych se přiznal, nemám páru, kdo teď hraje. Zrušil jsem televizi v pokoju, protože jsem ji zapínal jen na MS v hokeji a fotbale.  Ale jestli se bojů účastní Plzeň, věřím, že se probojuje dál. Spartu nemusím. 

Hraje Plzeň, Sparta a Liberec, ale k něčemu jinému, jak by si změnil podobu Martinického poháru, myslím systém turnaje, jinak je totiž turnaj na velmi dobré úrovni… (Vaclav Novak) 

Nejlepší by bylo podle mě ukotvit pravidla. Těch 32 týmů je ideál a pěkně osvědčeným způsobem řídit ten turnaj. 
Ale zaujal mě návrh tuším peteho ohledně 1. a 2. ligy. Ale to by chtělo promyslet do detailů, abychom tomu vychytaly mouchy. 
A samozřejmě ještě… čím víc týmů, tím větší šance kontumací ale zase větší pestrost. Čím méně týmů, tím větší spolehlivost ale upadá atraktivita turnaje.
 

Co by jsi zlepšil na fa? (Pepa 0216) 

Asi určitě bych snížil šanci randomu (náhody) a víc přidal na reálných číslech. Když si tato hra zakládá na statistice, tak potom musí dbát větší důraz na výkon týmu (sílu) v zápase, na jeho formu, držení míče, akce ze vzduchu apod. 
Jinak ty klasické věci… střídání během zápasu. Líp ovládat juniorku, zdá se mi dost nevyužitá. A prostě se člověk musí rozhodnout, jestli bude stavět juniorku nebo jiné stavby ze zázemí. Takto spěšně mě víc nenapadá ale určitě by se našlo více much.
 

Jaké máš cíle s reprezentací Malty? 

To je jasný, ne.  Dostat se na MS a vyhrát to.    Teď vážně. Chtěl bych se probojovat přes kvalifikaci na MS ale s tím, co mám a budu mít na výběr je to téměř nemožné. 

Teď ještě ze soukromí, děláš ještě nějakou školu a popř. co budoucí práce, jaká bude? (Vaclav Novak) 

Studuju Obchodní akademii v Břeclavi obor Ekonomické lyceum. Jdu teď do 4. ročníku. A až zmaturuju, tak vysokou zatím neplánuju. S kamošem jsme rozjeli bussines, děláme webové stránky, softwarové služby, poradenství, webhostingové služby, grafické práce atd. A u toho bych chtěl zůstat i po škole a živit se tím. 

Jaké maš vůbec záliby? (Pepa 0216) 

V poslední době se mojí zálibou stala FA. Dřív jsem ji hral jen pasivně. Jinak se zajímám o elektroniku (počítače, tablety, telefony, atd.). Chodím 4x týdně do fitka už nějaký ten pátek a občas zaběhat. Baví mě si číst, pracovat na pc, jít ven s přáteli. A baví mě pracovat… moc nepostojím  

Jaké máš aktuálně s Internationalem cíle na fa? Vidím že spěješ za postupem. Jak hodně obměníš kádr do 4. ligy. Budeš hodně posilovat před vstupem do vyšší souteže? (Pepa 0216) 

Mám v úmyslu postoupit a teď v neděli se uvidí, jestli ano či ne. Jinak obměňovat samozřejmě budu, hlavně omlazovat. Ale silově si myslím, že mám šanci se udržet. Jen musím najít optimální nastavení sestavy. Nevyužívám plný potenciál týmu 

Hraješ mimo FA ještě jiný fotbalový manažer? (Vaclav Novak) 

Nene, nic jiného nehraju ani jsem nic jiného nezkoušel.  

teď už je jisté, že Tvým soupeřem o třetí místo bude Jílemnice. Jak si v tomto zápase věříš? Bude to podle Tebe alespoň bronz? (Vaclav Novak) 

Věřím si na výhru. Mám lepší, kvalitnější a zkušenější tým než Jilemnice. Ale bude to boj, nedá mi to zadarmo a já jim taky ne.  Vyhraje ten lepší.  I když 3. místo z prvního ročníku by nebylo vůbec špatné. 

Každý ročník Martinického poháru je bohužel protkán kontumacemi. Jaký je podle tebe ideální počet účastníků v poháru? Co říkáš na další novinky v poháru nové stránky, preview atd…. Sleduješ tyto novinky a zajímavosti ? (Pepa 0216)  

Tomu se nejspíš nevyhneme. Člověk není tvor dokonalý a toto je jen hra. Takže se to stává. K počtu účastníků. Byl bych pro 32 týmů, je to ideální ale nebráním se i jiným variantám, zda bude větší zájem veřejnosti o něco jiného. Dění sleduju, vzhledem k tomu, že jsme dělali stránky, které jsou téměř hotové, tak si myslím, že z dost velké blízkosti.  

A kdo se podle Tebe stane letošním vítězem MP? (Vaclav Novak) 

Kvalitnější tým má FC Hammerlock, se kterým jsem se již potkal v přátelské lize předtím. Hodně silný soupeř. FC Stanley znám jen z MP a tohoto zápasu. Co se týče průběhu turnaje, tak můj favorit je FC Hammerlock. 

A poslední dotaz. Co přeješ Martinickému poháru do budoucnosti? (Pepa 0216) 

Přeji hodně dalších ročníků, hodně nových manažerů a že Pepo vydržíš u tohoto skvělého turnaje až do jeho nekonečného konce. Samozřejmě minimum kontumací a co nejvíce spokojených manažerů.  
Děkuji za pozvání! 
 

Díky za vyčerpávající odpovědi, přeji Ti hodně štěstí v zápase o třetí místo a dobrou noc… (Vaclav Novak) My děkujume.

Děkuji i Vašku Novákovi.  Hezký večer ::M