Jediný účastník MS ve fotbale Johny neuspěl, přesto může být spokojen!

Sydney

Jediného účastníka měli manažeři hrající Martinický pohár na probíhajícím Mistrovství světa v Austrálii. Výběr Severní Makedonie vedl manažer Johny22 (FC Jilemnice). Dá se však směle říci že již postup na samotné Mistrovství byl pro fotbalisty Makedonie (moc se mi líbí Slovenské Macedónska) velkým úspěchem.

Kvalifikace

Macedonian sport: Macedonian Football

Severní Makedonci sice byli jedni z favoritů na postup, ale museli o něj bojovat až do posledního kola. Navíc se Makedonie musela potýkat s pozdním nástupem svého manažera, protože Johny v prvním zápase na půdě slabé Malajsie vůbec nenastavil sestavu! Důležitá byla domácí výhra nad Čínou, která Makedonce týden zpět vyklepla 4:0. Velkým překvapením pak byla výhra v Japonsku 2:1, kterou vystřelil v 89. minutě Mironov. V posledním kole přišlo nečekané drama. Severní Makedonie měla stejně bodů jako Severní Irsko, ale Makedonci měli doma Malajsii a Irové silnou zemi Fanoušků. Severní Makedonie v zápase nevyužila ani jednu ze dvou tutovek a po remíze 2:2 musela doufat že Severní Irové doma prohrají s fanoušky. Irové dvakrát dotáhli vedení soupeře, ale nakonec inkasovali v 74 minutě vítěznou branku a tak se z postupu radovali Severní Makedonci.

MS

Televizní tipy na pátek: čtvrtfinále MS ve fotbale, Terminátor a Tři  veteráni - Lupa.cz

Severní Makedonii čekalo v základní skupině postupně silné Polsko, Irsko a USA. S Poláky prohrál výběr manažera Johnyho 1:3, když jedinou branku poražených vstřelil Ristanoski. Pomstít své severní kolegy mohli ve druhém zápase Irové, ale nepodařilo se. Severní Makedonci v zápase 2x vedli a to po trefách Mironova a Trpeskiho, jenže 8 minut před koncem Irsko vyrovnalo na 2:2. V posledním důležitém zápase s USA pak přišel včera večer debakl 1:4, když jedinou branku poražených vstřelil ve 20. minutě Floroski. Poté se konal obrat a to hlavně ve druhém poločase, kdy USA třemi brankami otočili skóre utkání.

Názor manažera reprezentace Severní Makedonie Johnyho:

Rozhovor se Sopdet Reviewerem – Geocaching CZ

Nad kandidaturou na trenéra reprezentace jsem delší dobu přemýšlel. Trenérem jsem již byl a byla to rozhodně zajímavá zkušenost. Chtěl jsem to proto zkusit znovu. Poté co jsem byl zvolen jsem samozřejmě poněkud točil sestavou, až jsem se nakonec ustálil na sestavě, ve které jsme úspěšně kvalifikací na MS prošli. Vycházíme ze zabezpečené obrany ,taktiku kterou sice někteří domorodci kritizovali, ale nakonec nám přinesla postup na MS. Postup hodnotím jako velký úspěch makedonského fotbalu. Ze zápasů na MS mám radost z bodu s irskem.

Další děj na MS

Olympijský stadion Australia – Wikipedie

Česká republika si připsala tři výhry a jasně postoupila ze své základní skupiny. V osmifinále vyzve Rumunsko. O titul nejlepšího střelce našeho týmu se prozatím podělil nám z Antarctisu dobře známý Svatoslav Olbort a Tibor Topolánek. Oba dali dvě branky. Slováci po remíze 1:1 s Nizozemskem ztratili dva body, ale postupují z prvního místa. Příští sobotu je čeká Finsko. I Slovensko má dva dvougólové střelce. Prvním z nich je hráč s krásným přijmením Tadeáš Marťinák a dvě branky navíc jednu vítěznou a jednu za jeden bod vstřelil Radovan Vlkovic. Další velcí favorité a to Poláci a Fanoušci pokračují bez ztráty bodu. Polsko a Fanoušci zatím mají shodně nejvyšší sílu týmu na Mistrovství a to 96,5. V osmifinále je čekají Portugalci a Irové. Překvapením turnaje je postup Irska, které za sebou o bod nechalo USA, ač má 8 vyšší sílu. Irové Američany porazili 3:0, když se dvakrát prosadil Pearse Scully. Matné výkony Anglie asi nebyli překvapením, ale jen 1 bod to je bída kolébko fotbalu!

Další program sobota 15.11. od 20:00