MP32 – Nominace na Cenu bojovníka

Návrh tří hráčů na Cenu bojovníka pro 32. ročník. Jde o cenu, která se uděluje pro hráče s nejsilnějším příběhem.

1. Lauri Kalinin 40 let (Universal AC)

5 branek v základní skupině ve 40 letech

Lauri Kalinin byl i v 40 letech neskutečný ďábel. Představovat Lauriho hráčům Martinického poháru by asi bylo zbytečné, ale pro nováčky to krátce shrnu. Tento Estonský útočník získal 2x ocenění pro nejlepšího střelce turnaje a má tedy ve vitríně dvě zlaté kopačky. V 17. ročníku nastřílel 11 branek, což byl až do 31 ročníku dělený rekord v počtu nastřílených branek . Ocenění získal podruhé ve 22. ročníku. Odchovanec dnes již zrušeného klubu FC Tyri přestoupil do Universalu ve 20 letech kdy měl 44 celkem za 74 970 000 Kč. Má za sebou skvostnou kariéru ve které nasázel v 719 zápasech 414 branek. Ve 32. ročníku zaujal třemi brankami v prvních dvou zápasech. První branku vstřelil při domácí remíze proti Metrostars Future. Dal jediný gól Universalu při prohře na půdě Pača (1:3) a na domácí výhře nad Vysokým Mýtem se podílel dvěma brankami. Další branku přidal na půdě Vysokého Mýta.V zápasech o umístění přidal další dvě trefu. To vše ve 40 letech!

2. Mirosław Sławiński 31 let (FC Pačo)

2 branky v semifinále poháru z postu obránce

Mirosław Sławiński přišel do Pača v 18 letech z týmu Ban Za Nazwe. Měl 42 celkem a pokladnu stál 114 865 350 Kč. Za svoji kariéru odehrál 391 zápasů a dal v nich 35 branek. V Martinickém poháru se v 32. ročníku prosadil 2x, ale v pravou chvíli. Pačo nastoupilo v semifinále proti Stochovu s tím že se bude vepředu spoléhat hlavně na útočníky Kouckého a Ahmadiho. Byl to však jiný borec kdo rozhodl. V 15 minutě utkání se trefil přesnou hlavičkou z 10 metrů. Stochov vyrovnal. V 89 minutě tečoval Sławiński hlavou centr z přímého volného kopu a poslal svůj tým opět do vedení 1:2. Třetí branku přidal po brejku Ahmadi, ale hráčem zápasu byl tento obránce.

3. Otakar Ondrušík 23 (Kvasiny United)

Mladý kapitán překvapení základních skupin + 6 nastřílených branek v pouhých 23 letech. 5 v 6 zápasech základních skupin

Odchovanec týmu zažil ve 23 letech povedenou sezónou. Ono nebývá moc ve zvyku aby vítěz základní skupiny Martinického poháru opíral svůj útok o tak mladého a perspektivního borce. Ondrušík ve svém mladém věku nastoupil již do 368 zápasů a dal 137 branek. V minulé sezóně dal ve 38 zápasech 30 branek. Ve 23 letech byl nejlépe umístěným mladým střelcem v tabulce kanonýrů. Možná spoustu lidí napadne jméno o tři roky mladšího Perrona, který dal jen o branku méně a tak krátce proč Ondrušík. Perron je o 3 roky mladší, ale nedal gól ve vyřazovací fázi, navíc nedal penaltu a dvě branky nastřílel oslabeným Martinicím. Ondrušík táhl překvapení Kvasin, které skončili po základních skupinách na prvním místě. Ondrušík se prosadil již v 1. kole doma proti Červénému Koňi kde se na výhře 3:0 podílel důležitou druhou brankou. Ve 4. kole dal první a třetí branku při výhře nad Yorkshirem 5:2. Při výhře na půdě Červeného Koně vstřelil dvě branky z toho tu druhou poprvé nedal hlavou, ale z dorážky nohou. Kvasiny čekal v osmifinále hratelný Jerevan, jenže překvapivě narazili. V 11 minutě je poslal do vedení Ondrušík, který jako jeden z mála nezklamal. Jerevan třemi brankami otočil skóre a Ondrušík ještě mohl korigovat, ale v další šanci nedal. 23 letý kapitán týmu ukázal byl vůdcem poměrně mladého překvapení základních skupin a až se kluci trochu otrkají tak to třeba vyjde i ve vyřazovací části.