Zápas stejného manažera na MS vzbudil rozpaky, Axiss problém nevidí

Sydney

Sydney – Wikipedie

Mistrovství světa v Australském Sydney vzbudilo minulou sobotu vášně. A bylo to nejen tím že Česká republika překvapivě vypadla s Rumunskem po prohře 1:3. Viníkem prohry se dal označit křídelní záložník Daniel Středa, který se žlutou kartou nafilmoval pád v pokutovém území a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Češi i přesto vedli, ale Rumuni ve druhém poločase třemi brankami skóre otočili a zvítězili 3:1.

Fotbalové mistrovství světa bude od roku 2026 hrát 48 týmů, schválila FIFA.  Přinese to víc peněz od sponzorů i z televizních zpráv | Hospodářské noviny  (iHNed.cz)

O pozdvižení se postarali reprezentace Slovenska a země Fanoušků. Slováci porazili 2:0 Finsko a Fanoušci po boji Iry brankou až v 85 minutě 3:2. Proč by na tom něco mělo být? Obě reprezentace totiž vede FC Komarno 1MC1 a tak si v sobotu zahraje proti sobě. Něco takového bylo do té doby nemyslitelné a vzbudilo to některé rozhořčené reakce: ,, Největší hovadina na kdysi tak dobré hře. Vyvolení lidé u reprezentací hrají proti sobě. Degradace FA v přímém přenosu pokračuje” nechal se slyšet manažer Martinic Pepa 0216 a nebyl sám.
,, Tak to je slušná vopičárna v rámci MS, kdy manažer hraje sám proti sobě” byla reakce z tábora klokanů od manažera Rauerinha.

Další příspěvky už se týkali všeobecné kritiky pseudozemě fanoušků, která je i několik let po svém spuštění trnem v oku některým manažerům.
Svůj názor i s návrhem řešení přidal manažer Prostějova Petr93: ,, A znovu jsme narazili na blbost, na kterou tu nadávám celou dobu, a to je země fanoušků. Celá země fanoušků je prostě špatně provedený záměr. B-týmy ano – to podporuju. Ale B-tým by měl vzniknout opravdu jako B-tým hlavního týmu v té dané zemi s tím, že by B-tým nemohl hrát stejnou nebo vyšší ligu jako “A” tým, ikdyby se do této ligy probojoval. Názorně představím: Já mám Prostějov “A”, který hraje 4. ligu. Založil bych si Prostějov “B” v ČR v 6. lize. Nějakým způsobem bych byl s “B” úspěšnější než s “A”, takže bych hrál 5. ligu a mohl bych postoupit do 4. ligy. Jenže to by nešlo, protože 4. ligu hraje “A”, takže by z té ligy postoupil druhý tým a moje “B” by zůstalo v 5. lize. Znamenalo by to, že každý by měl z “B” opravdu jen farmu. Samozřejmě by muselo fungovat hostování, nebo přesunutí. Ale to co tu máme tu pseudorepre, to je hrozná bramboračka. Ty hnusný jména, ta hnusná vlajka. Nikdy bych si nekoupil hráče ze země fanoušků. A pár let zpátky jsem říkal, že tu bude repre fanoušků. která bude vyhrávat všechny MS a bude neporazitelná. Už teď se dostává dál než ČR s Polskem a ta doba se blíží. A samozřejmě by to taky znamenalo to, že by neexistovaly duplikáty manažerů a nikdy by nedošlo k tomu, co tu máme dnes a co je teda těžce nechutný”
Manažer Newcastlu Yabba pak souhlasil s Petrem: ,,Fanouškovské B týmy mu nesou prachy a tak je rušit nebude, kor když už delší dobu tato pseudozemě je vyvinutá. Naprosto souhlasím s Petrem, jelikož tato “země” je to nejhorší, co kdy FA potkalo. Já jsem třeba dávno navrhoval, ať si klidně hrají svoji spešul zemi, ale ať ti hráči jsou třeba náhodně z různých zemí, což by pomohlo malým reprezentacím a nevytvořilo by ultimátní vymyšlenou zemi, kde jsou jen ti nejlepší hráči…”
Proti zemi Fanoušků se postavil i manažer Štramberka Sysel: ,, Taky se zemí fanoušků nesohlasím a je to hrozná blbost. Ty B týmy by byly mnohem lepší a taky proto nemám druhý tým a taky bych si nikdy nekoupil hráče “fanouška” dokonce bych ho ani neprodal ale hned vyhodil

Pojďme se ale vrátit zpátky k problému zápasu čtvrtfinále MS stejného manažera.
Na vyjádření manažera Komarna jsme nemuseli čekat příliš dlouho: .. Aka degradace prosim ta?? Ziadny tim nebudem oslabovat. Obidve reprezentacie nastupia s rovnakou zostavou, taktikou a silou priblizne rovnakou okolo 96, takze to bude iba o stasti, ze ktora sa dostane dalej. A neviem o akych vyvolenych tu rozpravas. Ja som sa za trenera nezvolil sam, zvolila ma vacsina ludi.

Manažer Komárna je bezesporu úspěšný manažer. Dokázal získat jedno druhé místo a dvě třetí místa ve Slovenské Fortuna lize. Se Slovenskem se stal několikanásobným Mistrem světa a drží tým na 1 místě žebříčku. Na Slovensku byl jasnou a úspěšnou volbou a jak sám říká tak ho zvolili lidé. To samé se stalo i u země fanoušků a tady už to naráží na problém. Všichni kdo by teď chtěli skuhrat že bude hrát jeden manažer sám proti sobě ať si uvědomí a vzpomenou komu ten hlas ve volbách dali. I přesto že nás 1MC1 ubezpečil že nastaví dvě silné a vyrovnané sestavy tak v celé situaci dle reakce problém nevidí a naopak se trochu podivuje proč se to někomu nezdá. Na výzvu manažera Vlasty podpořenou Pepou 0216 aby si sehnal k jedné repre asistenta a ten nastavil ten zápas vůbec nereagoval.


Velice mě v této události zajímala reakce Axisse a tak jsem mu ještě večer poslal dotaz jak celou situaci bude řešit a zda vůbec. Odpověď byla krátká, ale jasná:

Fotbalový svaz, policie a sázkové kanceláře spustily systém ochrany proti  nelegálnímu sázení - Krimi - Český Metropol

,, Ahoj viz jak jsem už psal nečekám, že by v takových zápasech byl problém. Čekám, že trenér nastaví u obou zemí to nejlepší.

Hlavní správce Football arény v celé záležitosti nevidí žádný problém za jedné podmínky a to takové že manažer 1MC1 nastaví nejsilnější sestavy a nějak ten zápas slabší sestavou neovlivní. Dle vyjádření 1MC1 bude podmínka splněna.

Nejpodivnějšímu zápasu v dějinách FA již nic nestojí v cestě.